Естетичні погляди митців Античності

ctatuyaЕстетика-це наука, яка на мою думку, допомагає нам за допомогою відчуттів розпізнавати у предметах усю їхню красу. Тобто коли ми бачимо предмет, він в нас викликає або приємні відчуття, або не приємні. Ми розуміємо, що якщо предмет має красивий вигляд,то ми ним насолоджуємося,якщо не красивий, то він викликає в нас відчуття потворності.

Митець-це людина, яка перетворює мистецтво в щось матеріальне, або не матеріальне. Тобто те, що ми можемо побачити або почути. А мистецтво-це те,за допомогою чого митець досягає своєї мети,тобто знання які він використовує в дії. Наприклад у скульптора з’явилась якась ідея,якийсь образ і він за допомогою своїх знань і умінь зміг нам її показати в дійсності, тобто цей образ він втілив у скульптуру.

Античність-це епоха історичного та культурного розвитку людства,яка бере початок зі Стародавньої Греції та Стародавнього Риму. Як на мою думку найяскравішим періодом античності є період Стародавньої Греції, тому що в цей період з’являються різні напрямки розвитку мистецтва, такі як архітектура, живопис, скульптура, театр.

Розглянемо естетичні погляди античних скульпторів. Візьмемо найбільш відомих скульпторів того часу, таких як Фідій, Мирон, Поліклет, Пракситель.
Кожен з них зображав скульптури по різному. Наприклад Мирон був скульптором та добре знаючи анатомію він зображував богів, героїв і тварин до максимальних тонкощів. Найвідоміший його витвором є «Дискобол», він зображує атлета в дії, який збирається пустити диск. Я вважаю він намагався показати цими скульптурами те, що вони як би живі і ми можемо подумки закінчити їх дію.

Розглядаючи творчість Фідія, як скульптора, то можна сказати, що вона полягає в зображенні максимальних деталей, самої величі образу скульптури. Він намагався зробити її якомога досконалішою. Тобто всі недоліки які могли бути зображені на скульптурі, він їх допрацьовував і робив ідеальними.

Пракситель , як творець божественних скульптур, створював свої роботи з образів богів та богинь. Він перший почав зображувати оголені образи у мармурі.
І розглянемо скульптора Поліклета. Поліклет створював скульптури атлетів, пропорції тіла яких він намагався зробити ідеальними. Виконував свої роботи він у бронзі.

Ось ми і розглянули творчість і погляди митців однієї із верств мистецтва. Кожний із цих скульпторів має своє місце в історії. Кожен начебто виконує одну і ту саму роботу, але погляди та методи їх виконання у них різні. Отже для себе я можу зробити висновок, що митці Античності(в моєму прикладі скульптори) мали дуже різносторонні погляди, хоча напрямок діяльності був один і той же, і кожен етап розвитку цієї творчості досягав все кращого і кращого рівня, удосконалював недоліки.

Мені здається, що кожен з цих скульпторів вважає свої роботи витвором мистецтва, тому що кожен з них вклав свою думку і свої сили щоб створити те, що ми можемо побачити і ми повинні це пам’ятати і поважати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.