Балет як вид мистецтва

balet+Балет один з найвідоміших видів сценічного мистецтва. Від італійського ballare – танцювати. В основі балету лежить сюжет в якому розповідається історія, але артисти не вимовляють жодного слова: вони передають зміст за допомогою рухів. Так у відомого композитора Адальфа Адама в знаменитому балеті «Жізель» розповідається про трагічну долю сільської дівчини, яка вмирає вiд нещасної любові.

Можемо сказати, що танець і пантоміма є основою балету. Танець існує вже багато тисячоліть, а балету всього біля 500 рокiв. Балет народився в Італії, в епоху відродження, де всі свята супроводжувалися веселими танцями. Але класичного вигляду балет набув у Франції Король Людовік XIV видав указ про заснування академії Королівського танцю. Король Людовік XIV танцював в головній партії балету і був центральною фігурою в танці.

В Росії балет став відомий з XIX століття, , де зявилися балетні трупи, а музику створювали видатні, неперевершені композитори П.Чайковський, с.Прокофєв , С.Глазунов, Д.Шостакович та інші.

В 1925 році розпочав свій шлях український балет в Харківському театри опери і балету, де була поставлена постановка балету «Лебедине озеро» — генія композитора П.Чайковського. В виставі були використана елементи танцювального мистецтва.

У 1927 рoці в тому ж Харківському театрі опери і балету проходила вистава «Червоний мак» на музику Глієра, балетмейстера М.Мойсєєва.
У 1940 рoці в Київському театрі опери і балету імені Тараса Григоровича Шевченка пройшла вистава К.Данькевича «Лілея» , в який було поєднано класичний танець з українськими народним танцем. В Україні народний використовувався у драматичних виставах і має свої давні традиції, так як танець є складовою народних ігор таких як «веснянки», «маланки», «колядки». Танець професійно використовувається в операх і оперетах українського театру.

Популярним балет став у XX столітті на сценах США (особливо в Нью-Йорку,) Великій Британії, Радянському Союзі.

Балет є самим відомим танцювальним дійством, так як має унікальні особливості і методи:

• Робота на пуантах (спеціальне взуття)
• Повороти ніг
• Великі розтяжки
• Плавні, точні рухи
• Повітряність

Балет складають:

• Композитор ( музика)
• Лібретист (зміст, література)
• Балетмейстер (хореографія)

Балет виконують:
• Балерини
• Танцюристи
• Кордебалет
• Дирижер
• Симфонічний оркестр

У балеті є такі номери:

сольний танець — варіація
сольний танець двох викoнaвців — пa-де-де
масовий танець — кoрдебaлет
повільний ліричний танець — aдажіо
швидкий віртуозний танець — aлегрo

Балет розвивається і поступово поширюється по всьому світу. Історія знайомить нас з багатьма легендарними композиторами, танцівниками, хореографістами немаловажну роль відіграють і природні дані артиста балету, тому не кожен може стати артистом балету. Потрібно володіти фізичними і духовними якостями: міцним здоров’ям, витривалістю, артистизмом, мати гарну привабливу структуру тіла, музичний слух, ритмічність. Крім цього ще повинен володіти музикальними даними, гарною пам’яттю, мати гарний слух і чіткій зір.

Основна творчість артиста балету полягає у тому, що він передає свої думки, почуття, переживання, реальні події героя без допомоги людської мови, а за допомогою рухів тіла, жестами рук, мімікою обличчя. Мова – є танець і від його змістовності залежить його виразність, розуміння того, що показує артист: серйозність, хвилювання , величність. Балерина танцює в спеціальному взутті – пуантах й сценічному костюмі – пачка. Балерина в такому одязі виглядає як справжня Дюймовочка , не можна відвести погляду.

В наш час балету приділяється дуже багато уваги. Але сучасний балет відрізняється від класичного, в тому що у сучасному балеті іноді може не бути сюжету, а танець передає гарний, певний настрій . найбільш відома російська балерина Анастасія Волочкова. Балет гарний вид мистецтва. Я з задоволенням відвідала б театр оперети і балету і подивилась би такі вистави:

П. Чайковского » Лебедине озеро»
П. Чайковский » Спляча красуня »
Прокофєва » Ромео и Джульетта »
Адольф Адан «Жізель»

Дивлячись такі вистави твоє серце наповнюється хвилюванням, а душа розчулена і ти все більше захоплюєшся Любов’ю до артистів. І розумієш на скільки ти стаєш духовно багатою і розвиненою. Я за балет!!

Цікава скульптура прикрашає головну вулицю нашого міста, тендітна дуже жіноча статуетка радує мешканців і гостей міста. Руда балерина, котра виготовлена з дерева, руки і голова з кераміки , а юбка — пачка з будівельної сітки, яка гарно блистить на сонці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.