Значення естетичної діяльності сьогодні

crieteЕстетика – це наука яка вивчає чуттєве сприйняття мистецтва, краси, вишуканості. Естетика розвиває і формує уявлення людини про красу, мистецтво, вишуканість, і навпаки потворність. Над естетикою працювали такі філософи як В.І.Шинкарук, В.П.Іванов, О.І.Фортова, А.С. Канарський. Особливий розквіт естетики припав на радянський період. Саме в цей період почали формуватися школи з естетики. Саме Шинкарук досліджував проблеми естетики. Саме ці вчені, цієї доби намагалися донести до людей яким є ідеал. Шукали проблеми ідеалу. Філософи намагалися знайти творчу сутність людини.

Естетична проблема завжди існувала в думках філософів. Саме філософи допомогли естетиці розвиватися, набувати популярності і розквіту. Також філософи завжди намагалися визначити сутність і значення естетичної діяльності.

Естетика прикрашає продукти промисловості за рахунок мистецької не утилітарної частини. Сучасний продукт це поєднання мистецтва і практичного. Естетична діяльність – це і є прикрашання чогось, або створення прекрасного за рахунок праці. Праця – це цілеспрямований вид діяльності по задоволенню потреб людини, при цьому праця – це не біологічна діяльність по задоволенню потреби – це опосередкована, штучна діяльність.

Як нам відомо, умовою нашого існування на Землі є діяльність або праця – ставлення до навколишнього світу – його зміна і перетворення. Суб’єктом естетичної діяльності є все людство разом. Об’єктом є весь навколишній світ. Найголовніша мета людської діяльності – естетичний ідеал, головним змістом є перетворення справжньої дійсності за законом краси. Результат естетичної діяльності людей з’являється в уже новій природі, вдосконаленому людстві і людині.

Всі, хто володіють естетичною свідомістю, оцінюють все навколо себе співвідносячи із своїми естетичними думками, образами. Естетичною діяльністю називають будь якою людською працею. Так як і краса зміст загальнолюдським також є доброта, істина, свобода та ін.. От наприклад всім людям гарний будинок подобається набагато більше ніж старенький і неохайний, і тому люди будуватимуть і витрачатимуть всі свої зусилля саме на такий гарний будинок.

Так само і вишукане та елегантне плаття подобається більше ніж звичайне сіре не вишукане плаття, тому люди вибиратимуть у рівних умовах саме перше плаття. Всі хто працює сподівається в кінцевому результаті побачити результат своєї роботи гарним, акуратним, естетичним, який прикрасить вашу оселю, побут, підніме вам настрій, та ваше самопочуття.

Завдяки естетичній діяльності у людини розвиваються хороші культурні здібності. Естетична діяльність існує в світі як частина трудової діяльності. Необхідно пам’ятати що естетична діяльність – це така діяльність яка пов’язана з практикою, за допомогою якої розвинулось естетичне виробництво. Естетична діяльність дає змогу нам створити якусь неперевершену річ, величний твір, чудову ідею.

Результат естетичної діяльності є людська суб’єктивність, яка постійно удосконалюється. Завжди де б ми не були нас з вами чекає естетична діяльність. Адже без діяльності на сьогодні люди не виживають. І навколишній світ потребує від нас не просто діяльності, а саме естетичної діяльності. Бо саме краса приносить людям радість, задоволення, натхнення. Саме тому навколо нас вирує повсюди естетична діяльність.

Завдяки естетичній діяльності люди мають змогу розвиватися, удосконалюватися, ставати найкращими у своїй справі.

Естетика насправді відіграє дуже важливу роль у житті людей. Без естетичного оформлення людина не відчуватиме стільки задоволення від своєї праці. Адже ми хочемо бачити тільки прекрасне виконання.

Кожен з нас хоче вдягатися зі смаком, і всі це роблять по своєму, бо у всіх людей різні смаки, різні бачення прекрасного.

Естетична діяльність пов’язана з усіма видами діяльності. Наприклад підприємство на якому виробляють цукерки. Там естетична діяльність присутня всюди, адже цукерку працівники стараються зробити естетично привабливою, гарною, смачною. Але іноді цього не вистачає і використовують інші способи як зробити ці цукерки естетичними. І тоді використовують обгортки, які виконані дуже акуратно і привабливо. Ця обгортка може мати яскравий вигляд із гарними візерунками, чим і буде приваблювати покупців.

У сучасному суспільстві майже всі люди обирають собі товари за зовнішнім виглядом, як от наприклад машини. Хто ж із людей захотів би собі взяти ржаву неохайну машину? Звісно ніхто. Саме тому і використовують естетичну діяльність у даний час. Адже всі ми хочемо аби наша машина мала гарний, привабливий вигляд.

Також естетична діяльність тісно пов’язана з мистецтвом. Мистецтво – це вид не утилітарної діяльності яке має на меті показати образ автора в чуттєво-речовинній формі. Адже ми б з вами не хотіли б дивитися на неохайну картину, яка висить просто на вулиці. Саме в цьому і допоможе естетична діяльність. Людина має здатність прекрасно оформити картину, створити певні умови для її зберігання. І саме тоді коли ці умови будуть зроблені люди отримуватимуть задоволення. Так як і отримують її від картинної галереї. Адже зайшовши до просторої прекрасної зали, де висять багато витворів мистецтва видатних художників, ми відчуваємо масу задоволень від побаченого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.