Характерні риси Давнього Грецького мистецтва

amforaВід самого початку грекам наділяли весь світ мистецтвом. Сам Гомер вважав,що мистецтво то є самі боги. Йому краса бачилася як Хаос. На його думку краса є:доблесть та фізична сила,добродійності,а також у красі творчості. Саме Давні греки не могли розрізнити ремесло від мистецтва. Саме природа є непорушним мистецтвом Давньої Греції.

Найголовніша риса Давньої Греції космологічність (краса,міра,гармонія).Міра-існування чогось певного. Гармонія — поєднання частин цілого. В Греції було також ще знайдено дві риси мистецтва:1)антропоцентризм та 2)діалектика. Антропоцентризм — це уявлення,що людина є головною метою Всесвіту. Діалектика- це мистецтво заперечення тез та доказу їх.

Основним видом спорту в Греків були Олімпійські ігри саме там втілювалося не лише принцип змагання,а й фізична досконалість кожного гравця,що приймав участь. Саме коли спартанець Агесілай показав тіло нещасного перса,греки побачили їх тіла та відразу йшли в атаку і вони були впевнені в своїй перемозі.

Мистецтво Гомера(гомерівське)

В 12 ст.до н.е .почалося нове виникнення нової культури. Саме в цьому столітті і з*явилися такі видатні поеми як: Іліада та Одіссея. В цей час Греці переходить з бронзового в залізний період. Саме завдяки епічним поемам Гомера починається розвиток живопису та скульптури,об*єктивність, широта життя,а також перші зачатки гуманізму,роблять для гомерівського епосу одну з найвищих вершин у художній літературі. В його творах було присутня поетична глибина та пластична ясність образів.Вже на початку 13ст. почала розвиватися і кераміка(створювалися різні види ваз,від маленьких до великих,які були позбавлені смаку,побудови,гармонії).

Класичний період

В цей період головним мистецтвом є Афіни,завдяки Афінам греки розвивалися та вдосконалюватися. За 20 років у Греції вже були побудовані чудові храми. В скульптурі найвидатнішими були такі майстри як:Мірон,Фідій.5ст. дуже добре розвивалися театри(жанри:комедія та трагедія).Після війн всі люди змінили ставлення до світу який вже не здавався таким простим і ясним. Також змінюється бачення майстрів до мистецтва. Скульптура стає естетичним ідеалом Давньої Греції. В період пізньої класики вже відбувається інтерес до людини та навколишнього середовища. Також в цей період відбувається розвиток мистецтва живопису. Живописці наслідували техніку рельєфів головним завданням якого було об*ємність також вони приділяли малу увагу зображенню простору яке несе художній живопис.

Елліністичне мистецтво

Коли Греція втратила свою незалежність(політичну)поклала край існуванні форм суспільного та державного устрою. Давньогрецька культура стала більш відкритою увібрала в себе нові східні елементи. На межі 3-2ст.до н.е. відбувається розвиток природознавства,техніки,філології. Відбулося санітарне облаштування столиць разом з цим і містобудування,вже було санітарне обладнання(каналізація,вода).Були створені картини та скульптури які розкривали внутрішній світ людини. Монументальне мистецтво-образи були грандіозними,надлюдськими. Щоб прославити свої міста будувалися величезні пам*ятки архітектури і скульптури.

Самий відомий був 100метровий маяк,а також близькою до шляхетної традиції була статуя класики Афродіти. Автор Афродіти розкрив в ній красу розвиненої людини. Це прекрасна жінка має гордовитий спокій, натхненність. Образ людини,фізично і духовно прекрасного. Культура рабовласницького суспільства істотно відрізняється від класики. Не можна назвати цю епоху занепадом грецького мистецтва тому,що було складне,бурхливе життя греків,а також їх багатство та бідність. Складні форми архітектури,різноманітність жанрів також інтерес до людини та навколишнього світу та ще багато досягнень в грецькій культурі мистецтва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.