Норми поведінки людини у Великобританії

etiket_anglАнглійський етикет це уособлення чогось строгого і офіційного. Саме у Великобританії зародилося поняття про закони і правила етикету. Англійці вважають себе «справжніми джентльменами » . Вони цінують звичаї, традиції та правила , дотримуються моральних норм поведінки . Ввічливість і акуратність для них невід’ємна частина в житті.

У цій країні поведінка людини в суспільстві — це певний образ життя того як саме вона вихована ,як ставиться до людей ,якими манерами вона володіє. Адже якщо цього в людини не має то її не сприйматимуть як потенційну особистість.

Культурні люди в цій країні не випинають своє життя на показ , не діляться враженнями про рідних та близьких навіть друзям. Для них родина є дуже важливою і цінною. Вони виносять такий принцип «Мій дім – моя фортеця».

Уміння правильно поводити себе в суспільстві ,одна зі сторін успіху великобританців . Сюди можна віднести норми та правила англійського етикету , які для них є необхідністю в повсякденному житті :

  1. Етикет за столом
  2. Етикет привітання та звернення
  3. Етикет гостьовий
  4. Етикет спілкування

Особливе значення мають манери поведінки за столом : потрібно не класти руки на стіл,а тримати їх на колінах ; ніж та виделку не потрібно перекладати з однієї руки в іншу, ніж повинен весь час знаходитись в правій руці, а виделка в лівій ; булочки беруть руками , розламуючи на шматочки . Їх не можна різати ножем ; чай п’ють лише з чашок,ложку використовують для розмішування цукру ; в ресторанах є непристойним демонстрація чайових ,їх потрібно давати не помітно , поклавши під край тарілки.

Щодо етикету привітання та звернення : рукостискання є стандартним ,як для чоловіків так і жінок ,але постійні є недоречними,їх варто робити тільки при знайомстві ; не слід цілувати руки жінки на публіці,це сприймуть за непристойність ; жінка перша повинна вітатися з чоловіком ,чим вона показує ,чи підтверджує своє знайомство з даним чоловіком ; обніматися не прийнято,для них це є недоречним ; при спілкуванні потрібно уникати зайвої жестикуляції ,але і розмовляти потрібно не тримавши руки в карманах ; непристойним вважається звертання до незнайомої людини,якщо в першу чергу ви їй не представились ; особистий простір є дуже важливим для великобританців,не потрібно дуже близько підходити до людини з якою ви спілкуєтесь.

Гостьовий етикет : в гості потрібно ходити лише по запрошенню ; також важливим є не приходити раніше визначеного часу ,але і запізнення є неправильним ; знаходитись в гостях більше двох годин не добре ,адже на наступний час можуть бути запрошені інші ; якщо запрошені на обід , то чоловік повинен прийти в смокінгу , а якщо на офіційний вечір то в фраку , жінки повинні вдягати сукні ; також для них є обов’язковою трапезою подача пудингу.

Етикет спілкування : головними словами спілкування є прохання , подяка і найважливіше вибачення ;надмірна емоційність є поганим аспектом в спілкуванні,потрібно відмовитись від жорсткого та різкого тону ; англійці уникають відкритого погляду в очі ; тема погоди є запорукою в спілкуванні, коли немає про що говорити ,англійці говорять про погоду ; жарти є мудрими ,інколи їх важко зрозуміти.

Що до робочої атмосфери,то великобританці є дуже обережними в своїй діяльності ,вони прагнуть мати відносини тільки з тими людьми з якими доводилось контактувати . І чим кращі і довші ці відносини,тим краще ставлення до партнера і воно буде довірливим і діяльність буде успішною. Англійці є обережними в своїх вчинках та словах,вони схильні до компромісу.

Популярною темою в робочій атмосфері є розмови про дозвілля . Також вони полюбляють говорити про спорт , домашніх тварин , садівництво . Садівництво у Великобританії є великим захоплення , для них це більше ніж хобі , це наче традиція ,яку не потрібно порушувати.

Англійці є дуже пунктуальними ,вони приходять завжди в зазначений час. Для них це дуже важливо в стосунках з партнерами,адже цим вони показують свою прихильність до людини з якою буде ця зустріч.

Гумор також є важливим у діловій атмосфері . Той хто знає багато анекдотів , вважається талановитою людиною і така атмосфера буде сприяти успішності переговорів.

Тому можна сказати , що в діловому етикеті великобританців потрібно керуватися повагою до партнера . Дотримуватись правил ділового спілкування .

Отже, етикет у Великобританії має свої особливості , зумовлені принципами ,нормами ,правилами ,звичаями,традиціями та ін. що повинні базуватися на правильній поведінці в суспільстві країни та обов’язковому дотриманню цих аспектів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.