Костюм. Його суть та історія явища

delovoi-dreskodКостюм — це французьке слово,яке почали вживати вперше в Росії з часів XVII століття після петровських реформ. Тоді значення терміну пов’язувалося зі звичаєм,визначальним характером епохи та відображало національну,соціальну,регіональну приналежність людини.

На початку виникнення костюма як різновиду одягу він виконував дві такі функції як захисну та естетичну. Несхожість у костюмах в різних країнах формувалася завдяки кліматичним умовам та від природних особливостей країни. На той час вигляд людини у костюмі відображав її людську індивідуальність та передавали характер нації. Через певний час костюм стає прагненням людини до самоствердження,знаходження свого місця у суспільстві.

Виникнення костюма обумовлено модою та стилем епохи. Мода — це нетривале панування смаку в певному історико-культурному періоді,яка характеризує короткочасні й поверхневі зміни в формі і зразків одягу, а стиль – це художня характеристика епохи,яка характеризує основне направлення,яке притаманне її архітектурі,образотворчому мистецтву.

Історія моди тісно пов’язана з розвитком костюма, але виникнення моди як соціального явища з’явилося лише в епоху пізнього середньовіччя в кінці XIV — на початку XV століття. Саме в цей час одяг набуває рис характерних для моди,а костюм стає загальноєвропейським явищем,а не регіональним або національним як було до цього часу.

Кожна епоха має свою моду,в якій відображається суспільно-політичний рівень життя,звички,культурні досягнення,а найголовніше його естетичні уявлення у певний період розвитку. У кожної епохи є свій власний ідеал краси,до якого вона наближається згідно встановленого зразка. Перші форми костюма визначалися простотою та функціональністю,а вже згодом удосконалювалися під уявлений ідеал краси.

У історії костюма можна прослідкувати такі зміни,відповідно до художніх стилів у мистецтві. У готичному стилі було характерне асиметричне рішення ,яке було підкреслене кольором ,форма костюма було наближена до трикутника,що надавало костюму ознаку динамічності.

В епоху Відродження кардинально змінюються пропорції костюма,вони відповідають пропорціям тіла людини. Використовуються дуже щільні тканини (такі як оксамит). На зміну Відродження приходить епоха бароко,яка також вносить істотні зміни у вигляд тогочасного костюма. Була притаманна феєричність та театральність.

Характерними рисами стала пишність,химерність та відсутність конкретної форми. В моду входять багатошарові та не функціональні костюми. Для жіночих костюмів характерні металеві корсети. З часом з’являється стиль під назвою ампір,який прагнув до циліндричних контурів,статичних та блискучих композицій.

У другій половині XIX століття стає характерним різноманітність зміни асортименту костюма за його призначенням. XX століття стає епохою модерну,що вносить свої корективи у історію костюма. Форма стає вільною,присутні м’які лінії. Змінюється те,що здавалося залишиться на завжди. Важливу роль у історії костюма зіграв спорт,тому що у той час жінки дуже захоплювалися спортом і створювали зручні костюми для занять спортом. Також свій слід залишило промислове виробництво яке робить костюм простої форми і крою ,і оголошує це критерієм краси.

Функціональний жіночий костюм був запозичений у чоловічого. Він відповідав духу того часу. За XX століття змінилося багато форм жіночих костюмів,але утверджується строгий англійській костюм,який складається з блузки,жакета та спідниці.

Розвиток костюма цього століття становило такі три основні стилі як:класичний,спортивний та фентазі. У класичному стилі була притаманна строгість,що виражалася доцільністю форми,яка відповідала пропорціям тіла людини,стриманістю,строгістю тканин. Для спортивного костюму були характерні вільні форми, яскраві малюнки та тканини. А для стилю фентазі використовувалися незвичайні форми та несподівані лінії,різноманітні оздоблення.

На сьогоднішній день під терміном «костюм» розуміється елемент класичного або ділового одягу,що несе інформацію про окрему людину або соціальну групу людей. Найважливішим елементом ділового костюма є аксесуари(сумки,окуляри,пояси і т.д),які виконують роль не тільки додаткових деталей,але і створюють загальний стиль костюма.

На мою думку у кожної людини повинно бути почуття стилю,вона повинна мати свій власний імідж,який буде відповідати її соціальному стану та професійному успіху та буде підкреслювати її неповторність та оригінальність. Для нашого часу має важливе значення вигляд людини. Тому що як кажуть: «Зустрічають по одягу,а проводжають по розуму»,вміння одягатися та виглядати естетично не менш важливо,ніж мати гострий розум. Форма одягу людини – це її візитна картка у навколишній світ.

Існують певні характеристики жіночого та чоловічого костюма.

Так наприклад для чоловічого костюму дуже важливо підібрати колір,фактуру,лінію. Тому,що невдале комбінування може зробити зовнішність невиразною.

Для жінок радять краще в костюмі одягати спідницю,ніж штани,тому що так буде підкреслюватися її авторитет та життєвий рівень.

На останок я хочу сказати,що виглядати стильно та елегантно дуже важливо. Бо перш за все дивляться на зовнішній вигляд людини,а вже потім на її інші якості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.