Яким має бути сучасний педагог?Кожен зараз може уявити собі різну картинку щодо цих слів: його характер,поведінка,охайність…але не менш важливим критерієм сприйняття дітей або студентів викладача є ,звісно,його зовнішній вигляд,а саме одяг або сучасною мовою «дрес-код»
Педагог повинен бути взірцем стилю та гарного смаку,прикладом для своїх учні в усьому. Охайний зовнішній вигляд та правильно підібраний гардероб-складає імідж педагога,який в певній мірі є обличчям закладу,в якому працює викладач,будь то школа,ліцей,гімназія чи університет. В деяких закладах,навіть,є певний обов’язковий дрес-код для педагогів. Найліпшим вважається діловий костюм,який можливо доповнити різними прикрасами.
Не вважається правильним одягати педагогу джинси,костюми строкатих і яскравих кольорів та одежу яка не має певної форми. Чому ж так? Відповідь на це питання криється в тому,що яскраві кольори відвертають увагу учні від навчального процесу,а одяг,який не має чіткої форми,викликає у учнів відчуття неохайності педагога.
Дуже вдале сусідство кольорі у вбранні вчителя це-світлий верх і темний низ. Це ,звісно,є дуже давня і перевірена часом класика вбрання,для людей даної спеціальності. Скажімо: «Класика,вчительського жанру» або стовідсотковий варіант правильного вчительського стилю і дрес-коду. Якщо ж ви все-таки вибрали яскравих верх,наприклад, цвітаста блузка,то обов’язково треба одягнути зверху піджак. Кольорова гамма,яка найбільше пасує людині цієї професії це такі кольори:білий,синій,сірий,чорний. Також пасуватимуть коричневі,зелений і бежевий кольори.
Виходячи з цього можна підсумувати і зробити висновки, все ж таки,яким має бути сучасний педагог і його зовнішній вигляд. Отже,почнімо :
1.Охайний зовнішній вигляд
2.Одяг не яскравий,а приємних і спокійних кольорів і відтінків
3.Фасони костюмів ділові та строгі
4.Взуття на невисоких підборах
5.Сумка середніх розмірів,акуратна
6.Статусний аксесуар педагога-це годинник,він допомагає орієнтуватися в часі і має бути,якщо він стильний,на шкіряному ремінці.
7.Прикраси повинні бути маленькими,бажано перламутрового кольору,з дорогоцінними і напів-дорогоцінними камінцями.
Також хочеться згадати про чоловічий дрес код,адже чоловіки теж мають завжди бездоганно виглядати. Правила,майже,ті ж самі,що й й для жінок. Найголовніше-це мати охайний зовнішній вигляд,який складається з ділового костюму,короткої зачіски,стриманих аксесуарів,як то годинник та окуляри. Колір костюму повинен бути темним,сірим або чорним,ні в якому разі не яскравим ,а сорочка,бажано,білою або світлих кольорів.
Якщо чоловік,буде одягати на роботу краватку,це,безсумнівно,додаватиме йому елегантності та буде підкреслювати те,що він доглядає за собою і дотримується правил дрес коду,тим самим виявляючи повагу до учнів і закладу в якому педагог працює. Якщо на дворі спекотне літо,сорочку можна замінити на теніску,але все таких же світлих,не яскравих кольорів. Серед аксесуарів,якими користуються чоловіки-педагоги ,одна з найважливіших речей,це портфель чи дипломат,в який він складає матеріали для проведення лекцій чи уроків.
Щойно,я перерахувала по пунктам,що має бути,на мою думку, так званим маст хевом у стилі та зовнішньому вигляді сучасного педагога. Звісно,час іде,все змінюється ,але класика залишається незмінною. Якщо вчитель дотримується усіх вищезгаданих правил,які є загальноприйнятими і випробовувані часом,його сміливо можна назвати стильним,сучасним і в одночас класичним .Я вважаю,що саме таким має бути сучасний педагог і його дрес-код.