Педагог…одразу в нашій уяві з’являється строга,поважна та ділова людина. Кожна людина по-різному уявляє для себе особу педагога. Для когось строгий вчитель якого всі бояться,а для когось це людина з якою можна порадитися,поділитися своїми проблемами. Дуже важливим є вибір педагогом його гардеробу, тобто правильно підібраний одяг на кожен день. Одяг має бути не вибагливим, не дуже яскравим адже це відволікає увагу учнів.
Також педагог чітко розуміти коли потрібно одягнути строгий костюм,коли можна прийти в сукні,а коли і можна дозволити собі щось більш яскраве. Вчитель є прикладом для своїх учнів тому приходячи до школи,учнів звертають увагу на одяг,на взуття і навіть на найменші дрібниці,тому та людина яка вирішила стати педагогом має чітко розуміти,що багато в чому повинна собі відмовити.
В наш час педагоги намагаються одягатися по модним тенденціям, не беручи до уваги того, що деякі речі які вони одягають можуть скласти про них негативне враження у дітей. Ось наприклад,якщо молодий вчитель після ВНЗ,прийшовши до школи у надто відвертому костюмі чи сукні до дітей і почав вести урок. По-перше,у дітей одразу відволікається увага,вони не засвоюють матеріал який їм подає вчитель. Найгіршим є те, що потім вони розповідають батькам про вчителів,їхню поведінку та навіть те в якому одязі вони приходять до школи. Проте не кожен педагог може дозволити собі ходити в дорогих костюмах чи змінювати їх кожного дня.
Але потрібно намагатися у свій одяг вносити щось не звичайне,наприклад якщо одягнути строгий чорний костюм то можна туди внести таку дрібничку як червоний шарфик,не вибагливі прикраси та інше. Як кажуть у народі,зустрічають завжди по одязі, зовнішньому вигляду по поведінці. Тому коли наприклад, педагог зустрічається з батьками учнів, вони в першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд,на зачіску,поведінку,манеру спілкування.
Коли батьки віддають дітей в руки педагогам,вони сподіваються що вони навчать дітей всього найкращого,манерам поведінки,спілкування,поведінці у суспільстві та спілкуванні з іншими людьми. Отже, якщо педагог хоче заслужити поваги від інших то потрібно добре постаратись,працювати над собою,поведінкою,спілкуванням,зовнішнім виглядом.
Жінка-педагог має завжди дивитися за собою коли вона знаходиться школі,а особливо біля дітей, адже вона є не тільки прикладом,а й другою мамою до якої діти звертаються за допомогою та порадою. Кожного дня вона має мати гарну зачіску,волосся потрібно щоб було заплетене щоб нічого не відволікало увагу дітей. Було б добре як би це була проста гулька,щоб волосся не було розпатлане. Припустимо щоб був ніжний манікюр.
Одяг має бути красиво випрасуваним. Кольори не яскраві,але і не однотоні. Також макіяж – це одна з важливих деталей дрес — коду сучасного педагога. Він має бути не надто яскравим, педагог має розуміти коли можна прийти більш яскраво нафарбованою(можливо якесь свято чи відкритий урок),а коли потрібно стриматись або взагалі можна і не нафарбуватись. Бажано утриматись від біжутерії(обручки великих розмірів, кулончики, браслети).
Також туалетна вода,нею краще взагалі не користуватися при можливості,адже ви не знаєте як на це може відреагувати дитячий організм і які це може принести наслідки. Жінка-педагог не може дозволити собі високі підбори,тому від цього потрібно утриматись. Взагалі підбори мають не перевищувати 10 см. Але все ж головною умовою є те,щоб одяг був зручним та завжди чистим. Чистота це ніби як візитна карточка педагога,адже він спілкується як з дітьми так і з їхніми батьками,а батьки звертають неабияку увагу на сучасних педагогів і ставляться до них дуже критично. Вони довірять свою дитину педагогам,тому потрібно довести, що не дарма і поставити себе ще краще щоб батьки не жаліли що обрали саме вас.
Недарма ж педагог-це людина з великої літери. Вона є прикладом для інших,користується неабиякою повагою,з неї беруть приклад та намагаються стати схожими. Така професія буде завжди користуватися популярністю. Хоча в наш час і не дуже ціниться з матеріального боку. Але все ж, якщо і обрали таку професію то потрібно нести це звання з гордістю та намагатись самовдосконалюватися.
Що ж стосується чоловіків педагогів, то вони також мають не забувати про строгість та стриманість в одязі. Він має бути чистим,випрасуваним. Переважно чоловіки ходять в строгих костюмах(чорний або сірий колір,допустимо також ще синій),біла сорочка та галстук. Взуття має бути також завжди чистим,начищеним. Чоловіки є переважно прикладом для хлопчиків,ніби заміняють батька. Волосся має бути підстриженим. Неприпустимо щоб вчитель прийшов до учнів неголеним…це є проти показним з боку етики та культури. Чоловікам педагогам притаманна стриманість,мужність.
Отже, коли педагог іде до дітей чи студентів,він в першу чергу має і думати про них…не про те як він сьогодні одягнувся по новим тенденція чи ні,а в першу чергу про дітей. Адже педагог є прикладом для дітей і дуже великим,вони заміняють батьків і дають важливі поради. Коли педагог гарно виглядає то і дитині буде приємно підійти і поговорити,розказати про свої проблеми та отримати якусь цінну пораду. Зі свого прикладу можу сказати,що багато разів помічала як діти намагаються розповісти про свої проблеми,вони хочуть щоб їм допомогли або навіть просто поговорили. Вони настільки захоплюються своїми вчителями,що хочуть у майбутньому стати схожими на них.
Сучасні педагоги повинні пам’ятати,що діти це понад усе,вони є найголовнішим і все повинно робитися заради них в їхню користь,адже ми їх навчаємо,а як навчимо так вони і будуть вчиняти у майбутньому. Якщо порівняти сучасних педагогів та педагогів більш старшого віку то можна сказати що вони багато в чому відрізняються,як в манері викладання так і в думці щодо одягу. Тоді був інший час,інші вимоги та сприймання, але назавжди залишиться не змінним те,що кожен сучасний педагог,з приводу одягу, має одягатися не по сучасним модним трендам,а так як буде зручно навчати дітей…показати себе як з найкращої сторони і намагатися робити так щоб поважали не лише діти,але і колеги та особливо батьки.