Поняття сатири та іронії

ironiya В нашому житті не буває нічого ідеального,як і нас самих. Люди допускаються багатьох помилок,мають свої вади та негативні риси. Ми, як істоти не ідеальні, маємо характерну рису критикувати інших та їхні вчинки. І зазвичай, для цього використовуємо іронію, сатиру, сарказм та інше. Особисто я,дуже часто використовую ці прийоми у своєму повсякденному житті,бо на мою думку,без цієї риси жити було б не так цікаво. Звичайно це не вказує на мої позитивні риси, але ніхто не ідеальний.

Поняття іронії та сатири дуже близькі за значенням. Адже загалом, це способи критики, але з гумористичним підходом.

Іронія, являє собою критикування або висміювання людини, її вчинків, поведінки, самої людини, її якостей або якогось предмету. Але іронія не вказує прямо на певні недоліки і в цілому, є більш лояльною ніж сатира. А сатира, в свою чергу, є більш гострою критикою,можна сказати навіть засудження людей чи їх вчинків. Вона являється більш злою, агресивною ,де ні де проскакують нотки презирства та зневаги, але завжди підноситься с гумором.

Я вважаю, що дуже важливо вміти приймати критику на свою адресу, хоча іноді вона є не завжди обґрунтованою. Але кожен з нас є особистістю і вміє самостійно міркувати. Вислухаючи критику, ми можемо проаналізувати сказане, зробити для себе якісь висновки і побачити в собі певні недоліки. У майбутньому,це дає нам змогу розвиватися і самовдосконалюватися. Тому я вважаю що і іронія, і сатира мають важливе місце у нашому житті. Коли мене критикують, особливо з гумором, я сприймаю це спокійно. Не кожна людина здатна прямо вказати тобі на недоліки, якісь бачать в тобі оточуючі. Таким гумор, дає змогу задуматися над собою чи своєю поведінкою. І можливо, змінити щось на краще.

Іронія більш близька мені, і близькі люди, що оточують мене, сприймають її краще,ніж сатиру. Дуже приємно, коли у спілкуванні з близькими, ти можеш вказати на певні недоліки в будь-чому так, що потім можна всім разом над цим посміятися. Інколи, іронія допомагає уникнути конфліктів. Коли людина гостро реагує на критику або поради. Оскільки,саме завдяки їй, можна вказати на це, більш прихованим способом, більш лояльно і з гумором. Також,не можна заперечувати, що певна іронія та гумор, дуже часто допомагають вийти із конфліктної ситуації, яка дуже швидко загострюється. Дає змогу відволіктись від суперечки, трішки посміятися і охолонути.

А із сатирою, потрібно бути дуже обачним, якщо вживати у повсякденному житті. Бо люди важко приймають критику на свою адресу, а тим паче гостру. Я не бачу нічого поганого у використанні сатири та іронію у своєму житті, але потрібно пам’ятати про моральні принципи та вміло контролювати свої слова. Та тільки якщо це використовувати, з добрих намірів та не перегинати, а не для того щоб знизити або образити людину.

Художні засоби, як сатира та іронія, являються найбільш умісними, ніж у повсякденному житті. Завжди цікаво читати художні твори комічного характеру. Коли ти вирішуєш прочитати гумористичний твір, ти напевне знаєш, що зможеш посміятися, розслабитися і просто отримати насолоду та настрій на весь день.

Сатиричні та іронічні художні твори,мають свою специфіку. Читаючи іронічний твір, ти можеш прослідкувати над тонкою насмішкою над особою, її вчинками чи якимось явищами. І завдяки їм відбуваються зміни на протилежне. А в сатиричному творі, зазвичай, гостро показуються недоліки у суспільстві та гостре висміювання людей та їх вчинків.

Не кожен полюбляє чи розуміє, сатиру та іронію. Але в давні часи, саме ці художні прийоми допомагали людям висловити свою думку. А згодом, ці прийоми стали частиною нашого спілкування, у повсякденному житті. І правильне вміння користуватися ними у своєму спілкуванні, є показником різнопланового розвитку людини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.