Фестиваль — це масове, святкове дійство, що включає в себе огляд чи демонстрацію певних досягнень у різних галузях які осягає людина. На даний момент життя, існує дуже багато фестивалів, але все одно треба підкреслити те що, найпершим у Великобританії у 18 ст. , започаткували саме музичний фестиваль, а вже в 20 ст., почали розрізняти й багато інших.
Як було вище сказано, фестиваль це святкове дійство, але в таких святах можливо бути й присутні деякі акції, щодо покращення стану для когось з осіб., чи то з інших причин ( благодійні фестивалі та ін.).
Якщо брати слово фестиваль, та розглядати його аспект, то напевно можливо сказати що багато соціальних аспектів має цей вислів, так як його можливо розглядати з різних сторін.
Як правило, перед відкриттям фестивалю, або скажемо перед його переглядом, проходить дуже багато роботи щодо правильного розкриття теми самого фестивалю, тому й його етико соціальний аспект займає велику кількість роботи та часу. Фестивалі можуть нести різну тему для прослуховування та демонстрації, але все одно, організатори свята слідкують за етичними діями на протязі всього заходу. На святах такого масштабу, організатори якомога більше хочуть показати високий рівень, та ланку таланту свята.
І так як вище вже було підмічено, то, вперше у світі, а саме у м. Санкт — Петербургзі, відбувся фестиваль під назвою «Ситар в Петербурге«, це музичний фестиваль присвячений індійській культурі, а точніше сказати музичному інструменту Індії. Ось і тут можливо розглянути етико-соціальний аспект фестивалю.
Перш за все я вважаю, що цей фестиваль має дуже значне місце в області розвитку класичної музики Індії, але й дає можливість познайомитись ближче та краще іншим людям, які не володіють знаннями про культуру цієї країни. По друге, на цьому фестивалі виступали не тільки представники індійської культури, а й представники других інших вподобань, та культур. Це говорить про те, що більша кількість людей притаманне нове відчуття музичного стилю. Та подарунком на цьому фестивалі було те, що з грою на сітарі (муз. Інструмент Індіїї), виступив німецький шанувальник етно-музичних дій. Всі ці фактори говорять про те, що етико-соціальний аспект цього заходу є найголовнішою із складових свята.
Існують ще деякі аспекти цього свята. Наприклад: Основним аспектом фестивалю, є суспільне життя яке вирує конфліктними ситуаціями, і тому гостро потребує їх вирішення чи хоча б корекції.
Оскільки фестивалі, вони хочуть змінити ставлення людей до різних суспільних явищ, то їх цільова аудиторія має досить не визначенні обриси, поза як вони спливають на все суспільство. Замовниками фестивалів, різного типу , та проходження на них акцій можуть бути: держава, некомерційні або громадські організації, бізнес, політичні партії.
Зазвичай фестивалі вказують на цілком конкретні суспільні явища, які мають суттєвий публічний резонанс морально-етичного контексту, наприклад, високий рівень наркоманії чи проституції, низька народжуваність, недбале ставлення до людей похилого віку, і т. Ін. Предметом фестивалю є — соціальні ідеї та цінності. Ролі, які відіграють фестивалі, коли проводять акції, виконує: освітня, виховна, агітаційна, комунікативна, інформаційна. Призначення етико-соціального аспекту фестивалю є — гуманізація суспільства, його морально-етичне виховання та формування.
Етико-соціальний аспект фестивалю переслідує мету поліпшити соціальні настроїв суспільстві, звернути увагу на важливі суспільні теми, або, навпаки убезпечити людей від певних дій. Саме тому в Україні, а точніше буде сказати у м. Львів, пройшов благодійний фестиваль позитиву і толерантності «Усмішка долає кризу» зі салоганом «Усміхнись, Україно!»- це не лише заклик вирішувати морально-психологічні проблеми суспільства, спровоковані перманентною політико-економічною кризою, а імперативний вплив на підсвідомість утомлених громадян, привід для гарного настрою, щоб робить життєвий шлях кожного більш легким та приємним. Тому фестивалі котрі організовуються на території України, та не тільки в нашій країні, втілюють ініціативу, спрямовану на те, щоб створювати позитивну та теплу атмосферу в межах українського суспільства, щоб залучити народ навколо актуальних проблем сучасності.
Тож місія етично-соціального аспекту фестивалю зміна — конантивної ( поведінкової) моделі суспільства. На сьогодні тільки цей аспект концентрує с собі ціннісну відмінність.
Багато фестивалів проводять і для молоді, такі як: фестиваль етно-культури, фестиваль для прихильників рок-груп, та багато інші.
На підтримку української економіки провели фестиваль у м. Київ, який мав назву «made in Ukraine«, як виявилось одяг створюють молоді, талановиті дизайнери.
Тож фестиваль ми розглянули майже з усіх його видів, і відповідно до всіх думок які вимовились вище, може додати ще невелике зауваження, що саме фестиваль, а найголовніше з усіма його різними аспектами в житті суспільства, він є невідокремленою частиною суспільства, але саме він допомагає людині вийти з не аби якої важкої ситуації, й дати шанс зробити вибір.
Я вважаю, що люди, які мають можливість проводити фестивалі, акції, вечори присвячені нашим героям, українцям, та й не тільки, а й соціальним проблемам життя, не забудемо про них, завжди підемо на зустріч.