Феномен готичного мистецтва

gothic_pНапрямок готика вперше почав з’являтися в мистецтві в епоху середньовіччя, майстерність якого характеризувалася релігійністю за тематикою та культурністю за призначенням.

Готичне мистецтво – одне з найуспішніших жанрів, яке прирівнювалося в ті часи до несьогосвітніх сил та вічності, яке прозвалося мистецтвом, містики , таємничості , фантастичності, загалом мистецтвом чорної миті, що як наслідок викликало відчуття жаху. Як мистецтво чорної миті та жахіть в наш час воно користується популярністю серед молоді. Головними періодами цього напрямку є:поява жанру і поява різних течій та культур.

На мій погляд в той час в естетичній готиці одне з найголовніших місць займала категорія жахливого , оскільки жах і найголовніше страх на думку деяких представників , здатен був викликати сильні почуття та естетичну насолоду. Також з точки зору деяких представників даний стиль характеризувався як піднесеність та затоплюваність, а інші описували цей жанр – почуттям ,яке вражало та викликало щось велике , те що могло позбавити наш мозок здатності до дій та позбавити його розсудливості .

Також інші відмічали, що страх і жах – не одне й те саме, відмежувавши страх перед неясними предметами, які викликали почуття жаху перед явищами позбавленими таємничості,що здатні викликати лише паніку. В деяких книгах описувався страх, який подавав себе як страх мороку і таємниць створюючи атмосферу невідомої небезпеки, що перебуває в постійному напруженні .

Феномен готики, що розглядався і вивчався в наступні століття, оцінювався по-різному. Сприймання подальшими епохами як негативного, символу всього самого темного, феодального було головною причиною упередженого відношення до готики. Саме тому це не давало розглядати на про тязі довгого часу готичне мистецтво і потопило в собі своєрідну цінність та художність готичного стилю.

В ті часи, готичне вбрання нагадувало скоріш за все вбрання монашок або те що тісно прилягало до фігури .Жінки покривали голови покривалами які мали свої знаки .Також все залежало від положення покривала. Чоловіки в свою чергу були вдягнені в короткі куртки та прилеглі штани. Взуття характеризувалося загостреними носками. В моді був чорний колір .

Архітектура та інтер’єри готичного стилю прекрасні і в наші дні та заслуговують великої уваги, тож поглинувшись хоча б на хвилинку в її атмосферу ми зможемо сформувати вірне уявлення про те як виглядає сучасна готика та її основні принципи. В Барселоні існує цілий готичний квартал,який зберігся до наших днів практично незмінним. Туристи й жителі якого і в наші дні мають можливість прогулюватись по ньому та розглядувати готичну архітектуру яка збереглася в рідкісних куточках нашої планети. Відтворення готичності в сучасному інтер’єрі своїх помешкань за допомогою мозаїк,стільців з візерунками і позолочених елементів декору все це є невід’ємною частиною прихильниць даного стилю ,знаменитих поп -дів Авріл Лавін та Крістіни Агілери.

Саме Визначення «готика» набуло популярності і в сучасній культурі. В 70-х роках в рок-музиці виник жанр готик-рок, прихильники якого становлять так звану субкультуру готів. Саме з того часу готичний стиль позбавився усіх рамок. Але для багатьох залишається загадковим , естетика цього безперечно оригінального стилю, адже часто помилково прирівнюється до сатанізму або вудизму. Свій початок готична культура починає з часів таких виконавців : Bowie, Doors та Velvet Underground та інших. Розквіт панку в ті часи став суттєвим началом, зародивши основу для готів, і в музиці і в іміджі. В слід за панком почало виникати велике число нових і музичних стилів, і близько зо – ти років тому почав виникати стиль, який згодом почали називати «готикою». Поступово почали з’являтися нові готичні групи. Готична музика –це холодна, похмура , зверх-емоційна та піднесена музика не зважаючи на всю тяжкість її долі , з елементами драм — машин, бек – вакалами , елементами дзвону, хорового співу та вставками темної електроніки. Основний вокал — це могутній відьомський або відчужений, голос , іноді злий життєво проникливий шепіт в більшості випадків-чоловічий, або жіночий.

На закінчення, я б хотіла зробити висновок про сучасний стан готичного мистецтва. Сьогодні мистецтво готики характеризується тягою до темного , фантастичності , містичності основа якого лежить в музиці , світогляді та стилі одягу. На при кінці 20-го століття,музичний готичний стиль набув популярності в Європі. Будучи дуже відомим , музичний стиль панк став змінюватися,деякі панк групи замінили свою музику на більш депресивну. На початку вони не асоціювалися з готикою , визначення готи з’явилося в подальшому розвитку готичної культури. Шанувальники готичного мистецтва звичайно зустрічалися , але їх масштаб був порівняно меншим. Хоча релігійність готики вже втрачено, готичний світогляд все одно характеризується пристрастю до чорної миті .

Це особливий романтично-депресивний погляд на життя, що відображається в поведінці : часті депресії , ранимість, замкненість, меланхолія, ненависть , велика тяга до надприродного, відчуженість від побуту , прагнення до чогось більш високого порівняно з земним життям .Але потрібно звернути увагу на те ,що все вище сказане характеризує далеко не всіх готів. Більшість одягається в одяг певних періодів ,зазвичай це період пізньої готики. Але через велику ціну на такий одяг, люди просто носять чорні плащі або сукні.

На сьогоднішній день готична музика розвивається в різноманітних стилях та напрямках , в яких використовують класичні та народні музичні інструменти, такі як клавесин, орган, різні духові струнно-смичкові інструменти.

Також великих змін зазнав сучасний готичний живопис , але загалом, в ньому зберігся дух похмурого , темного , містичного середньовіччя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.