Аскетизм як вид духовної практики

askettА що таке аскетизм? Аскетизм — вид духовної практики, навмисне самообмеження, самовідданість, або виконання важких обітниць. Мета аскези — досягти певних духовних цілей або набути надприродних здібностей.

Подібна практика поширена у всіх типах традицій і культур. Відповідно у ширшому сенсі аскетизм — спосіб життя, що характеризується самообмеженням, скромністю та стриманістю.

Думаю, більшість людей вважає, аскетизм це щось повязане тільки з релігійними практиками, служінням Богу. Та почитавши/дізнавшись трохи більше про цей рух /якщо можна так сказати, скажу/, ти відриваєш його з іншої сторони. Деякі розцінюють аскетизм як відмова від цивілізації/від всього матеріально світу. Та це зовсім не так. Аскетизм може прявлятись по різному. Люди поринають в аскетизм, щоб самовдосконалюватись/самовиховуватись, навчаються таким чином стримувати себе/емоції. Вони здержують себе в їжі, одязі, певних матеріальних обіцянках, обходяться малим /особоливо в побутовому плані/. Зовнішнє в жертву внутрішньому.

І ти починаєш думати, що ж такого доброго в цьому не зрозумілому слові аскетизм /одні заборони/? Та можу сказати, що аскет відмовляючись від матеріального, отримує більшу свободу. До того ж, такі люди задовольняються невеликим/радіють тому що мають. Аскети як на мене — гедоністи /певною мірою/. Чому ні? Адже вони цими відмовами/заборонами отримують задоволення. Аскетизм як товчок до самовиховання, особистого розвитка. Я би сказала, що певна доля аскетизма для себе — це круто, справді /без постійнної погоні за чимось матеріальним/. Відмова від надмірсностей/більшого, а тому не потрібного/ лежить в основі аскетизму. Чим більше ми маємо — тим більшого прагнемо. Тому інколи потрібно говорити собі ‘ей, стоп’, це ж не життєво необхідне?!

Також можна розцінювати аскетизм як прояв поваги до людини/оточуючих, до самого себе. Коли людина відмовляється від чогось жирного /хоча обожнюює це в їжі/ хоча це не вияв маленького аскетизму? Звичайно, хочу сказати так!
Тому скажу, що аскетизм — це чудова якісь в деякій мірі /як людина розцінює/ може значним чином змінити наші уявлення про життя. Насправді, багато з того, чого ми так завзято прагнемо, нам зовсім не потрібно, і можна бути цілком щасливим, навіть не маючи великого будинку і супер дорогої машини/ чи інших матеріальних благ/. Аскетизм спрямований на внутрішній розвиток і тому є корисним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.