Життя людини і суспільства не обмежується однією лише працею. Людина проходила ряд етапів до формування такого образу,який є зараз.
Вона в свою чергу,її зовнішність ,тіло формувалось з прадавніх часів. На сьогоднішній день існує безліч можливостей,щоб змінити свою зовнішність, побудувати новий імідж, образ. Сьогодні наука пішла дуже далеко, і навіть із «гадкого утенка» можна зробити красиву дівчину, якщо ж їй не подобається її зовнішність. Це можуть бути різного типу операції, препарати, фарби, макіяж.
Коли з” явився найпростіший одяг,він слугував захистом від несприятливого впливу навколишнього середовища,і виглядав як шматок шкіри від тварини,але згодом одяг зазнав дуже значного розвитку, дедалі більшою мірою стаючи явищем естетичним. Ми змінюємо одяг кожен день,і зараз це нікого цим не здивуєш,що не скажеш про давні часи,коли в людей був тільки один одяг. Історія свідчить,що одяг не зводиться тільки до функціонального його призначення, як правило ,одяг-характеристика самої людини,її характер суспільних відносин,в яких вона включена.
Наприклад, якщо людина одягнена в солідний дорогий костюм,то люди зразу визначають цю людину як успішну людину, бізнесмена, депутата, на якого всі хочуть рівнятись. Якщо ж людина у спортивному костюмі,зі спортивною натурою ,то це спортсмени,які як правило не слідкують за найновішою модою або трендами!
Іще можна виділити «готів»- ці люди як правило виділяються із суспільства,що носять переважно чорний колір одягу, чорне волосся і слухають «тяжку» музику.
Зовнішній вигляд людини є важливим елементом естетичної культури особистості, це передусім демонстрація своєї індивідуальності в суспільстві, можливість відокремитись від інших людей,не бути схожими на інших. Своїм виглядом ти мов би показуєш який ти є насправді і хочеш щоб тебе таким сприймали у суспільстві. Вигляд людини повинен відповідати особистості,а не перечити їй. Адже ми створюємо його на базі своїх вподобань, ми ж не будемо носити той одяг,який нам не зручний, в якому ти відчуваєш себе не комфортно і замкнено.
Як свідчить вираз «встречают по одежке ,а провожают по уму» — люди перш ніж познайомитись з іншими людьми,вони дивляться на її одяг,її вигляд,її зовнішність,те як вона ходить. Якщо людина успішна, наприклад бізнесмен або депутат,то йому слід одягатись в діловий костюм,щоб виразити своє місце в суспільстві,так би мовити показати свої кошти,їздити на дорогій машині або щоб його возили.
Ще слід сказати,що в суспільстві повинна бути гармонія. Наприклад ,якщо людина ходить в культурні заклади,то вона повинна дотримуватись норми ,що стосується одягу. Так,якщо це театр,або ресторан,то слід одягнутись у класичне,щоб відповідати місцю куди ти прийшов.
Що стосується іміджу людини,то це образ людини в цілому,то як ви виглядаєте у суспільстві. Формуючи імідж,людина повинна розуміти,що люди побачивши людину вперше,вони її запам’ятають надовго,тому потрібно грамотно підійти до цього. Потрібно правильно себе показати, якщо це наприклад прийом на роботу,то слід попрацювати над собою у плані зовнішності,не бути «неряхою»,виглядати красиво, підготуватись заздалегідь, вміти розмовляти,і т.д.
Людина в процесі свого розвитку, навчання будує свій імідж, намагається покращити його і свій соціальний стан в суспільстві. Тому що людина кожен день їздить у громадському транспортні, спілкується з іншими людьми,і якщо Ви будете виглядати,або розмовляти не відповідно ,то люди не будуть Вас сприймати належним чином. Слід сказати,що для того щоб мати гарний вигляд, все необхідне на сьогоднішній день у магазинах є,це всі нові тренди з одягу,нові види зачісок, різні види макіяжів і т.д.
Візьмемо до прикладу: як створити імідж педагога?!
Насамперед це важка робота,але її потрібно все таки зробити,і зробити правильно. Оскільки вчитель уже впливова людина як серед вчителів, так і серед учнів,то йому слід бути відповідальним,тому що він вже дає настанови учням на все життя.
Педагог повинен бути строгим (в міру), відкритим, також бути приємним дітям,щоб вони хотіли йти до Вас на урок,а не відштовхувати їх і не боялись Вас.
Стиль педагога – це переважно ділові костюми. Так як перше враження від людини є її одяг,зовнішність,то слід завжди бути охайно вдягнутим, поглаженим.
Мова вчителя повинна бути бездоганно грамотною. Голос учителя – це так би мовити його інструмент. Важливо вміти робити наголос на основній інформації,яку хочеш донести до цільової аудиторії.
Як висновок щодо іміджу,то я хочу наголоси ,що імідж – повинен впливати на підсвідомість аудиторії,де Ви знаходитесь. Ваша манера спілкування повинна бути спокійна, грамотна,щоб при лекції або при розмові по телефону Ви не «заікались» , вміло робити наголос на важливій інформації.
Ще можна сказати про настрої людини у одязі на її день. Наприклад,якщо людина одягнена у темний колір одягу,це такий як чорний,коричневий,то це означає ,що в людини щось трапилось у житті,або у неї немає настрою,і з таких людей краще не діставати . Що ж стосується веселих людей,то вони ,як правило одягнені в світлі тони одягу , і виглядають переважно як «клоуни».