Культура в житті людини займає провідне місце в її життєвій діяльності,слугує для забезпечення елементарних людських потреб. Впливає на сфери збагачення життєдіяльності –дозвілля,етикет,мислення,уяву і т. д. Ґрунтується на соціальних потребах ,регулювання певними нормами,традиціями народу.
Культура,як важливий елемент в суспільній діяльності,допомагає максимально розширити кругозір людини,дізнатися нового,прагнення створити щось нове,нікому невідоме,але не менш захоплююче та цікаве. Суб’єктом культури є людина,як носій інформації для індивідуального розвитку,досвіду культури-це об’ємний показник. Вона будучи частиною духовного життя,несе за собою систему художніх образів,символів та традицій. Завдяки ній змінюється не тільки навколишнє середовище,уявлення про світ,а й саме суспільство.
Поняття культури визначається як рівень здібностей людей,розвитку суспільства у створених ними духовними цінностями. Це-скульптура, музеї, кінотеатри, театри, бібліотеки, музика…
Стан культурного життя можна виразити наступними категоріями:
— кількість культурних заходів в країні,містах, обласних центрах, селищах тощо;
— відвідування людей культурних заходів;
— показниками,що характеризують забезпечення кращих умов;
Діяльність культурного життя громадян спрямована на формування духовного здоров’я, забезпечення потреб морального стану,збагачення кругозору на виховання, ставлення до світу. Управління культурою полягає:в організації створення відповідних об’єктів,їх розповсюдження та збереження,прагнення до створення кращих умов та збереження як культурної спадщини та історії.
Одним із популярних показників культурного життя є театр. Протягом перегляду театральних сцен,можна перенестися в різні епохи минулого життя,теперішнього та майбутнього. Це забезпечує людству відчути всю легкість та негаразди. Акторська гра,як правило,несе за собою ряд творчості,натхнення,гармонію між акторами та аудиторією. Мета акторів досконало вжитися в свою роль та передати свій стан,емоції,відчуття глядачу. Успішність залежить від повної передачі свого душевного стану,тільки тоді глядач отримає враження та не залишиться байдужим. Також для актора важливо навчитися акторської майстерності,досконало розуміти роль.
Кінотеатри також грають не менш важливу роль в культурному світі. Кіно вчить розрізняти добро та зло,відчувати емоції,симпатії та жалості,радіти чи сумувати. Якщо колись подивитися кіно було не так легко, то зараз ми маємо всі технічні установи для забезпечення своїх потреб. В наш час ми маємо:телебачення,телефони,кінотеатри,комп’ютери DVD…
У фільмах розповідається історія людства(не проблема дізнатися,як люди жили до нашої епохи,так і дізнатися,що чукає нас завтра). Це є ніби підготовка для людей до життя у всіх її барвах. Фільми є різних жанрів: мелодрами,комедії,документальне кіно. В них розповідається багато цікавого,пізнавального,повчального. Метою є внести веселку в повсякденне життя людей та урізноманітнити сірі будні.
Не можемо не згадати про екскурсії. Слово «екскурсія» походить від латинського,що означає-поїздка. Слід відмітити що екскурсія це необов’язково поїздка за кородон. Ми звикли кожного дня займатися одноманітними справами(робота,навчання,будинок)та часто не помічаємо красиві місця навколо себе,завжди спішимо коли біля нас є пам’ятні споруди,архітектури які мають історичне значення для міста та країни. «Людина відчує всю красу тоді,коли навчиться помічати її в маленьких деталях».
Хочу закінчити свої роздуми музикою. Музика-це мистецтво нашої душі. Вона супроводжує нас з дитинства,ми звикли чути її з відусіль. Музика породжує в нас мрії,розслабляє нас або напружує,зігріває та нагадує моменти з життя.
Іншими словами можна сказати,що це є «піраміда»з певних подій та моментів життя. Вже доведено науковцями,що піснею можна вилікувати людину. Це як пігулка,якщо ти її не вживеш то будеш почувати себе погано. Музика об’єднує думки та серця. Наприклад,Гімн України,коли його чуєш,народ об’єднується,стає одним цілим душею та супроводжується історією. Вона може бути сумною та радістю,ми звикли слухати ту музику,яка імпонує нашому настрою.
Різниться музика настроєм,характером,звичаєм,національністю та моральним принципом. Музика-це можливість радіти життю та сподіватися на здійснення мрій.
Хочу зробити висновок,що все вище перераховане,це і є частинка щастя в духовному сенсі,стимул до кращого,урок,який навчає вміти цінувати життя.