Видатні люди України в сфері мистецтва 21ст

popularНа сьогоднішній час, існує безліч напрямків мистецтва. І звичайно в кожному напрямі є видатні люди,майстри своєї справи. Розглянемо видатних людей:
Образотворчого мистецтва:

Олександр Ройтбурд

Він є найдорожчим сучасним українським художником. Творчість Ройтбурда охоплює багато видів сучасного мистецтва: графіку, живопис, інсталяцію, перфоманс,відео. Картини змальовують гострі проблеми виживання, пошук нових цінностей і мутацію виразності культури на зламі 20-21 століть. Живопис Ройтбурда є одним з найбільш індивідуальних явищ «Української хвилі постмодернізму».

Його роботи дуже цінують з мистецької точки зору. Він має міжнародне визнання – його роботи є в «Музеї Сучасного Мистецтва» (Нью-Йорк), в державній Третьяковській галереї(Москва),Державний Російський музей(Санкт-Петербург),Художній музей(Одеса), в приватних колекціях. Найдорожча його робота «Прощавай, Караваджо»,була продана за 97 тисяч доларів.

Василь Цаголов

Відомий київський художник України та закордону. Єдиний український топ-художник, ніколи не виходив за межі особистого естімейта. Приймав участь у різним міжнародних виставках, його роботи продають на зарубіжних аукціонах.

Роботи художника супроводжує брутальна чуттєвість,певна гра з міфологією,кіномистецтвом та масовою культурою. Його роботу «Офісна любов-2» купили за 53 600 доларів на аукціоні в 2009 році (дивлячись на ці картини в мене виник тільки негатив, людство докотилося до того що аморальність продається за будь-яку ціну). З розповідей фалеристів відомо, що за картинами Василя Цаголова зараз буквально стоїть черга. На його картини попит випереджає пропозицію, а картини можна придбати на вторичному ринку.

Музичного мистецтва:

Рунчак Володимир

Рунчак Володимир Петрович — український кoмпoзитoр, диригeнт, баянiст. Його вважають яскравим яскравим українським композитором у багатьох країнах (Німеччині,Хорватії, Чехії,Швейцарії,Франції і т.д.). Його вважають найбільш авангардним українським композитором, але не входить до какофоністів. Його композиції гармонійні, в собі поєднують емоції, гумор, високу духовність, сучасний засіб виразності, точність форм. Рунчак є головою, серцем, душею камерного ансамблю «Нова музика в Україні». Завжди бажаний гість на світських заходах ,також він влаштовує особисті фестивалі музики. Викладає в Національній музичній академії імені П. Чайковського.

Лижичко Руслана

Лижичко Руслана Степанівна. Вважається відомою українською співачкою завдяки «Евробаченню» 2004, в якому вона отримала перемогу. Згодом пісня «Wild Dances» у 2006 році була визнана в Німеччині як найкраща пісня евробачення.

Вакарчук Святослав Іванович

Відомий український рок-музикант, автор пісень. Лідер найвідомішої рок-группи України. Є Заслуженним артистом України 2005, але сам не визнає цього звання. На своїх концертах він збирає 40 тисячну публіку. Його пісні пронизливі та життєві.

Акторське мистецтво:

Богдан Ступка Сільвесторович

Відомий український актор театру та кіно, він не просто грав — він жив своєю роллю емоційно,чуттєво і щиро. Його слова брали за душу мимо волі починав плакати. Вірші з його виконанням приємно слухати .Не дарма він є лауреатом Шевченкiвської премiї ( 1993, яку отримав за головну роль у виставi «Тeв’є-Тeвeль» за Шолом-Aлeйхeмoм), Гeрoй України (2011) , Нарoдний aртист УРСР (1980), Нарoдний aртист СРСР (1991). Він зіграв більше 200 ролей у кіно і театрі.

За своє довге, різнобарвне творче життя Богдан Ступка отримав велику кількість нагород та призів. У 2008 р. отримав приз за кращу зіграну чоловічу роль на III-му Римському кiнoфeстивaлi за гoлoвну рoль в українськo-пoльськoму фiльмi «Серце на долонi» (режисера Кшиштоф Зануссi).

Літературне мистецтво:

Костенко Ліна Василівна – видатна українська поетеса, письменниця. Лауреатка Шевченківської премії (1987) та інших. Вона опублікувала свій перший прозовий роман «Записки українського сумашедшего», який у 2011 році став однимз лідерів продажу українських книжок, тираж становив 80 тисяч. Вона відмовилася від звання Героя України! Стала першим лауреатом міжнародної премії о. Теліги. Її вірші наповнені глибоким філософським підтекстом, вони змушують замислитися над не сказаним безпосередньо.

Юрій Андрухович — найвідоміший з культурних діячів України, український поет, перекладач, прозаїк. Він є вiцe-прeзидентом «Асоцiацiї українських письменників». Його творчість впливає на процес сьогоднішньої літератури в Україні. Юрій Андрухович популярний як в Україні так і за кордоном..

Його роботи публіцистичні праці та книги перекладають та видають у різни куточках Європи. Отримав такі нагороди: Лауреат літературної премії Благовіст(1993),
Премія Рея Лапіки(1996), Премія ім.Гердера(2001), Отримав спецsальну премію в рамках нагороджeння Премiєю Світу ім. Ерiха-Марії Ремарка(2005), Премія «За європейське взаєморозуміння» (Лейпціг, Німеччина)(2006).

Андруховича західні критики визначають найяскравішим представником постмодернізму, порівнюючи зі світовою літературною ієрархіє з Умберто Еко. Його творів переклали на 8 європейських мов(англійською, польською, фінською, російською,шведською, німецькою, чеською, словацькою,французькою й есперанто), наприклад, роман «Перверсія» опублікований в Польщі, Італії, Німеччині. А в Австрії видана есе книга.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.