Платя — один з найпоширеніших різновидів одежі, обов’язково з довгим подолом, що вкриває верхню частину ніг і тіла. В давні часи розрізнялися два типи плать: чоловічі і жіночі плаття, але протягом зміни тенденцій чоловічого та жіночого одягу, плаття стали характерними саме для жіночого гардеробу.
З давніх давен сукня почала розвиватися від плащів, була безформенна, та зовсім не схожа на ті сукні, що ми носимо у наш час, а вже ближче до 15 століття, плаття почали знаходити форму. Але у ті часи плаття були тільки з шлейфом.
Пошиттям перших суконь у Києві займалась Ніколь Стаховська.
Існує дуже велика різноманітність плать.
В 1840 році було сконструйовано найліпший варіант швейної машинки. Конструктором цього шедевру став Бартоломео Тимон — француз за походженням, виготовив машину, завдяки якій спростив життя людям, почали удосконалювати моделі суконь, а витрати на виробництво почали падати, і ціна на даний продукт стала набагато нижчою.
Основні зміни почали відбуватися з ХХ ст.. плаття почали зменшуватися, талія бути яскраво виділеною, тканина обтягала тіла жінок, тим самим роблячи їх більш привабливими. Під час другої світової війни, було втрачено майже все, все що опанували за цей час, потрібно було змінювати, оскільки нікому не потрібні були дорогі речі, грошей майже ні в кого не було. Потрібно зважати й на те, що майже весь день жінки ходили в формі.
Загалом в ці часи люди були дуже знервовані війною а не платтями. Після закінчення війни, мода почала повертатися на ряди першопотреб жінок. Модельєри намагалися зробити сукні яскравими, аби вони почали прикрашати сумні та сірі вулиці міста. В 70-х роках при пануванні субкультури хіппі почали з’являтися плаття з довгим шлейфом. На щастя на сьогоднішній день жінка сама обирає собі свій власний стиль одягу, а не одягається за кожним новим віянням моди. оскільки в сьогоденні не існує рамок в жіночій моді.
Я впевнена, що саме плаття, що передає собою весь сенс святкового настрою, повинно бути у гардеробі кожної жінки. За правило започатковують моду переважно зірки, модельєри яких, не знають міри в видумках. Але, нажаль, мода змінюється так швидко, що не встигаєш купувати щось нове — плаття. Сьогодні можна придумати будь-який дизайн для плаття, який можна замовити у швачки.
Різнобарвність тканин і довготривалий досвід, дає повну свободу модельєрам. Так як кордонів для молодих дівчат не існує, тільки лише власний вибір, смак. На вулицях ви можете побачити жінку яка буде виглядати наче з обкладинки, які одягнені в яскраві різнобарвні сукні, які їм дуже пасують.
На мою думку, плаття має бути в кожної поважаючої себе жінки.
Опис сучасних плать:
1. Плаття з жакетом. Це комбінування плаття та жакету на вигляд дуже вишукано, таку сукню можна було одягти як на ділову зустріч так і на прогулянку (як на мене дуже гарно виглядає таке вбрання для ділової вечері). Жакет переважно шиється з такого самого матеріалу як і сукня (як правило звичайного крою). таке компонування було в моді з 30-х по 50-ті роки ХIХ століття, але як правило то і сьогодні жінки одягають таке вбрання на якісь заходи.
2. Приталене плаття. Таке плаття дуже гарно підкреслює усю лінію талії, майже завжди воно без рукавів. Воно зародилося у 1918 році, і уже в 20-ті роки його усі носили немов вечірнє. У 1990 році цей вид плаття став більш буденним, його почала носити принцеса Діана. До цього виду вишуканого плаття дуже підходять різноманітні аксесуари і жакети, так як його дуже вдало носити на якісь вечірні заходи,святкові вечері.
3. Плаття — комбінація. Це плаття не прилягає повністю,а тільки частково, на дуже тонких шлейках, його довжина досягає коліна. Знизу плаття-комбінація може розширюватися,або бути з воланом
На танцях у 30-х роках це плаття було дуже популярне і його називали “Чарльстон”,його крій був дуже простий,і під нього підбирали безліч прикрас.
4. Плаття-сорочка. Зверху це плаття дуже нагадує сорочку чоловіка, а знизу воно стає спідницею. Уперше це плаття винайшла всім відома Коко Шанель у 1916 році і аж до 60-х це плаття було одним з найпопулярніших серед дівчат. В наші дні це плаття є майже у кожної гламурної літньої жінки, це дуже простий і красивий варіант літнього одягу.
5. Сукня від Лаури Ешлі. Таке плаття із тканини з бавовни з візерунками з квітів досягає піку популярності і має багато доповнюючіх елементів. Цю легку сукню ввели у моду з 60-х років і підіймало настрій людям тим,що обмальовувало пейзажі природи і життя в селі. У 70-х роках один з найпопулярніших магазинів Laura Ashley продав більше ніж 4000 платтів у неділю.
5. Плаття-пальто увійшло в моду в 40-х роках і виглядає якось середньо, між пальто і платтям. У такого плаття зазвичай довгі рукава, комір з ґудзиками,на які його застібають дуже близький на вигляд до нашого пальто. У цього плаття зазвичай є пояс,який яскраво підкреслює фігуру. Матеріал з якого шиють це плаття дуже теплий, щоб не замерзнути, та не такий теплий як у звичайного пальта.
6. Плаття-поло має назву від всім відомої чоловічої сорочки. Ця сукня не мнеться і відрізняється тим що має накладні кишені, застібається до середини груді і має стійкий комір . Це плаття явно видно що відноситься до такого стилю як Casual,таке що носять на кожен день,бо воно справді дуже комфортне і вишукане.