Моральний зміст сучасної модної музики

mp3Яким було наше життя, якби ми не знайшли місця для мистецтва? Напевне сірим, безбарвним і нудним. Мистецтво є одним з найвизначніших факторів у моральній та духовній еволюції людства. Мистецтво є одним з найвизначнішим фактором у моральній та духовній еволюції людства. Мистецтво допомагає людині поглянути на світ по різному. Велика кількість людей зустрівшись із світом мистецтва вже не можуть уявити свого життя без нього. З кожним століттям, роком, місяцем світ мистецтва розширюється, збагачується і вдосконалюється.

Протягом багатьох сторіч людина намагається змінити, поглибити його. Але на превеликий жаль людині не завжди це вдається. Про мистецтво дуже влучно написав соціолог П. Сорокін ще в 30 роки минулого століття мистецтво «… вынуждено фактически пре¬небрегать всеми религиозными и моральными ценностями, так как они редко бывают «развлекательными» и «забавными»…

Видів мистецтва в сучасному світі дуже багато: це і література, живопис і архітектура, танець, театр та багато інших. І в наш час знаходяться все нові його види:фотографія, кіно, комп`стерна графіка. Саме в наш час можливості розвитку мистецтва безмежні. Не маючи мистецтва ми б з вами не змогли створити своє бачення світу, свої моральні принципи та поняття, свою власну унікальну культуру, подивитись за межі повсякденного.

Але із всіх вищеперерахованих видів мистецтва, хочеться звернути увагу на музику.» Музика-посередник між духовним і чуттєвим життям людини». (Людвиг ван Бетховен)

Музика супроводжує нас в сьогоденні скрізь: вона лунає на радіо, концертах і телебаченні. Саме за допомогою музики композитор хоче висловити свої переживання, досвід, почуття, поділитися своїми думками. Музика нам допомагає. Музика покращує пам’ять, змушує їх замислитись, робить людей краще. Музика нас надихає, допомагає нам стати кращими, змушує замислюватись над певними ситуаціями в своєму житті, покращити навколишній світ, покращити себе. Як казав К.Ю. Вебер «музика справжня загальнолюдська мова». Але сучасна музика містить багато різновидів, напрямів і стилів.

І не завжди людина сама обирає, що ж їй подобається. В наш час комп’ютерних технологій, Інтернету, телебачення суспільству насаджається, яку музику вона повинна слухати, що є модним. Зазвичай сучасні музичні твори не несуть тих моральних правил і норм, які були 10-20 років назад, вже не кажучи про моральне виховання минулих тисячоліть. Ми інколи навіть не звертаємо уваги на слова тієї чи іншої пісні, головне, щоб була дуже весела та проста мелодія. Ці легковажні мелодії відганяють сумні думки, а інколи і всі думки взагалі. В деяких музичних творах окрім мелодії взагалі немає не те що сенсу, а навіть елементарного логічного змісту. Як сказав Р.Вагнер «посередня поезія навіть самій великий музиці приносить незавидну долю».

Але звичайно є у сучасній музиці такі твори, які викликають у людині емоції з перших нот- радість, сум, співпереживання до героя пісні. Такі твори, які змушують замислитися людину про почуття любові, дружби, про свою власну долю та долю своєї держави. В наш такий смутний для країни час велике значення здобули патріотичні пісні. Саме завдяки популяризації таких пісень, суспільство виховує у своїх громадян активну громадську діяльність, любов та повагу до своєї держави, до громадської позиції.

Отже, сучасна модна музика здатна викликати різні емоції, якщо це дійсно якісна сучасна музика, а не пісня яка була написана для одного дня. Музика повинна відкривати нам душу композитора, доносить його посил, переживання. Музика може змусити людину відчувати сум, радість, хвилювання, віру у найкраще. Адже не дарма музика супроводжує нас усюди:в магазині, кінотеатрі, метро, автомобілі, ресторані. Сучасна музика є невід’ємною частиною нашого життя хочемо ми того чи ні.

Як вихователь хочу звернути увагу на роль музиці в дитячому житті. Адже із давніх давен наші діти починають ознайомлюватись із музикою ще перебуваючи у стані ембріона, і велике значення на той час набувають смаки і обізнаність матері, її звички. Те, яку музику полюбляє жінка та її оточення адже не дарма жінкам у період вагітності рекомендують слухати класичну музику.

В різні часи важливу роль грала і колискова матері, той позитивний посил, який вона дарує своїй дитині, співаючи пісню. Сучасні дитячі пісні також наділені добротою, радістю, спокоєм і любов’ю. дитячі пісні як сучасні, так і класичні насичені певними правилами, нормами, які допомагають привити дитині правильні норми поведінки, повагу до старших, повагу до гідності інших людей, вчать, як вчинити в певних випадках життя.

Моральний зміст музичного твору має великий вплив як на мораль людини, суспільства, так і на всю націю, увесь світ в цілому. Можна сказати, що люди, які творять музику, роблять вагомий внесок в культуру нашого життя, побуту, створюють певні морально-етичні поняття як для нас, так і для підростаючого покоління. Адже людині притаманно змінювати протягом життя свої етичні та моральні правила та принципи.

Отже, хочеться побажати сучасним «творцям музики» більше духовності, чистоти, таланту. І завжди пам’ятати, що саме творча людина може залишити після себе слід в історії людства. Саме творча людина виховує і показує які моральні правила, є для нього важливими, що для нього є першочерговим, а що недопустимим, чим він пишається, а що краще не робити. Які вчинки для нас є правильними, а які неприйнятними.

Тому давайте розвивати велику силу і потенціал сучасної музики . давайте знаходити більше часу аби поринати в чудовий світ музики. Отже, нехай живе музика! А добре це, чи погано нам обов’язково покаже час. Знаходьте у музиці те, що ви шукаєте, впустіть її у своє життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.