Моральна та естетична поведінка студента

studМоральна поведінка – це здатність індивідів жити у суспільстві, встановлювати з ними взаємини в межах етичних норм, які прийняті у даному суспільстві.

Естетична поведінка – це ознака прекрасного у вчинках, діях ( в формі спілкування, в манерах, в зовнішньому вигляді, ставлення до праці й до оточуючих).

Історично склалося так, що система освітнього процесу покладається на моральні зобов’язання її суб.єктів. Тому люди-студенти, які навчаються у вищому навчальному закладі мають знати загально прийняті правила і норми поведінки.

Щодо моральної поведінки у ВНЗ можна зазначити, що кожен студент має чітко зазначений розклад занять,якого він має дотримуватися, бути відповідальним та пунктуальним. Пам.ятати про те що при запізнені на пару, він не тільки псує свою репутацію, а й заважає іншим,відволікаючи увагу на себе, та й і викладачу.

Тому якщо трапляється будь-яка подія,яка залежить чи ні від студента, вдаватися в подробиці не слідує, заходячи в аудиторію треба просто перепросити і попросити дозволу бути присутнім. На жаль, багато студентів виявляються невідповідальними чим і показують поганий приклад іншим. Пропускати заняття без поважної причини, вважається порушенням правил поведінки. Також на заняттях не потрібно вживати їжу, напої та плямкати жуйкою. Якщо вже настільки захотілося, тоді запитати дозволу вийти(але слід пам.ятати, що цим ти все таки заважаєш викладачу).

Ще важливим є ввічливе звернення до викладача завжди на «Ви»,не зважаючи на його вік чи особисті вподобання. Обов.язково вітаються з викладачем перші студенти,виявляють повагу і не заважають навчальному процесі. Потрібно також прислуховуватися до настанов викладача і доброзичливо ставитися до зауважень та оцінювання знань. В сучасному світі молодь стала більш байдужою і агресивною, тому важливу роль покладається на викладача.

Спостерігаючи за молоддю сьогодні неважко помітити як вони спілкуються у повсякденному житті,звичайно такого спілкування недопустима у ВНЗ. Так як студент вважається дорослою людиною, він має дотримуватися всіх правил спілкування, не вживати нецензурну лексику. Студент також має підтримувати високий рівень культури, взаємної поваги та атмосфери довіри у ВНЗ, не провокувати конфлікти і не застосовувати фізичну силу.

Також обов.язковим є вигляд студента. Всі звикли,що в школі була шкільна форма,тому коли ти вже студент,ти насолоджуєшся свободою вибору. Але насправді кожен має виглядати естетично красиво,завжди де б ти не був,а особливо у навчальних закладах. Кожен студент має виглядати охайно і обов.язково слідкувати за своїм зовнішнім виглядом ,не підкреслювати свою екстравагантність. Надавати перевагу діловому стилю одягу і поведінки,яка є традиційною для ВНЗ(та будь-якого навчального закладу).

Звичайно головна мета студента у ВНЗ – це здобуття кваліфікаційних навичок та інформації. А тому він має сумлінно ставитися до навчального процесу та усіх форм контролю знань, навичок та вмінь. Вважається неприпустимим недбалість та нечесність у навчанні. Студент приймає участь у проведенні наукових досліджень, вважаючи їх невід.ємною частиною навчального процесу.

Естетичну культуру особистості показує розвиненість її емоційно-чуттєвої та інтелектуальної сфер, вона досягається через засвоєнням естетичного досвіду суспільства та його подальшим розвитком як засобом власного самовизначення. Естетичне сприйняття розширюється за допомогою різних джерел та засобів: творів образотворчого мистецтва, музики, художньої літератури, театру, кіно, природа. Естетична поведінка може змінитися під час навчання у ВНЗ.

Студент бере участь та підтримує діяльність , спрямована на розвиток та зміцнення системи самоврядування та творчої активності (наукової, спортивної, художньої, освітньої). А саме заохочування до прекрасного можуть бути: походи з групою до театру або відвідування музеїв, також збиратися разом у кіно клубі і проводити вечори переглядів улюблених фільмів і т.п. В нашому університеті, на першому поверсі, доволі часто влаштовують виставки живопису. Я гадаю,це дуже добре для розширення світосприйняття молоді. Головне організувати, наштовхнути студентів для зміни їхнього сприйняття у кращій бік і це саме той спосіб.

ВНЗ має свою власність — це книжки, техніку, меблі і т.д. Тому студент має дбати про збереження майна і дбайливе та раціональне користування ним, протидіяти вандалізму на території та в приміщеннях. Зберігати та поповнювати бібліотечні та документально-інформаційні ресурси.

Є така приказка, що зустрічають по одягу, а проводжають по розуму.

Хто як не студент є обличчям свого навчального закладу. Дивлячись на студентів на вулиці, будь-яка людина може оцінити рівень навчального закладу у якому вони навчаються, бо це видно невидимим оком. Через це згадується і ще одне прислів’я: «З ким поведешся того і наберешся». Тому студент має дбати про імідж свого ВНЗ та достойно себе поводити. Найголовніше, що палити на території ВНЗ заборонено і, на жаль, мало хто про це знає.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.