Ів Сен-Лоран: історія успіху

LoranДивовижне життя Ів Сен-Лорана почалось з того що він народився в Алжирі, місто Оран. Він жив серед гарячих, а іноді жорстких східних звичаїв. Відносини з однокласниками у нього не склалися. Можна сказати, що дитинство його було вкрай неоднозначним і строкатим.

На тлі його недружніх ровесників матері і сестри були для нього дуже близькі і велику частину вільного часу він проводив з ними. Займаючись підбором тканин для нарядів, замальовками одягу. З самого дитинства він цікавився модою. Природний клімат і строкатий колорит сприяли розвитку його творчої натури.

Разюча зміна в його долі відбулися після перемоги на конкурсі моди. Це було в 1954 році, коли він зі своєю сім’єю переїхали до Парижу. Так почалася його кар’єра — в будинку моди Christian Dior.

Однак там він пропрацював недовго. Його, двадцятиоднорічного призвали до армії. Відправили служити в його рідній Алжир. Через 21 день, Сен-Лоран з дистрофією і нервовим виснаженням опинилися в госпіталі. Його лікували шоковою терапією і транквілізаторами. Ймовірно, перебування в госпіталі відбилося на його подальшій долі.

Вийти з ситуації, що склалася Ів Сен-Лорану допомагає його друг — П’єр Берже. Який, на протязі всього життя Іва, завжди буде поруч. У боротьбі і судових процесах вони відсудили гроші і відкрили власний будинок моди.

Журналіст — біограф Лельевр написала анти-біографію про життя кутюр’є. Вона хотіла розкрити життя дизайнера без міфів, прикрашуючи нічого і не зменшуючи. За її словами, після відкриття будинку Ів Сейнт Лорент в період з 1965 по 1976 році був найпродуктивнішим. Саме тоді він ввів в моду: брючні костюми, куртки-сафарі, прозорі сукні і жіночі смокінги.

Практично завжди його покази супроводжувалися скандалами. Бурхливі фантазії дизайнера не завжди зустрічалися з радістю. Практично оголюючи тіло, кутюр’є черпав ідеї в мистецтві Матісса, Пікассо.

За кожен неймовірний крок доводиться розплачуватися. А за створення міфу про моду розплата буває дуже важкою. Кожен бунт Ів Сен-Лорана, покривав Берж’є — за допомогою сильної реклами, про унікального модельєра.

Ів Сен-Лоран пішов далі, відкрито зізнавався у своїй багаторічній пристрасті до наркотиків і спиртного. Це й не дивно. Настільки складне і багатогранне життя, не могло не залишити слід в його душі.

Історія життя цього дизайнера має подвійність. З одного боку вишуканість манер, прекрасне виховання, аристократизм, творчий підхід до прекрасного і нового. Але з іншого боку його гомосексуалізм, мазохізм, тиранія до якої він піддавав своїх помічників, постійні нервові зриви.

Його кар’єра побудована на бунтарстві і бажанні створити щось прекрасне. Більшість його витівок П’єр Берже приховував, і прикривав цього ексцентричного дизайнера, щоб утримати будинок YSL на вершині модного олімпу.

У 2002 році кутюр’є завершив роботу і вирішив продати будинок моди. Вивченням спадщини дому YSL займається створений партнерами фонд «П’єр Берже — Сен-Лоран».

Практично до своєї смерті кутюр’є вів усамітнений спосіб життя. На сьогоднішній день, інформацію про життя кутюр’є контролює одна людина, і без відома П’єра Берже інформація про реальне життя Ів Сен-Лорана не може бути опублікована. Фактично, саме Берже створив міф про Ів Сен-Лорана як про великого і шаленого генія.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.