Етикет сучасного танцюриста

balet+Мистецтво – це вправність або досконале вміння в будь-якій справі або галузі, тобто майстерність, яка приносить естетичне задоволення. Мистецтво – це перш за все вид естетичної діяльності. Вивчаючи або споглядаючи мистецтво у будь-якому прояві, воно формує художні смаки, здібності й потреби людини, духовне та естетичне виховання.

Естетичне присутнє у всіх видах діяльності людини. А для того, щоб мистецтво у будь-якому прояві було донесено саме в тому вигляді, як задумано, воно має бути виконано за всіма правилами етикету. Знання правил етикету показує людину з позитивної та гарної сторони, і що вона є вихованою особистістю. Іноді поведінка людини може більше сказати про неї ніж будь-які слова, тому потрібно знати елементарні правила етикету.

Мистецтво – це така галузь, яка вимагає бути вихованим, інтелігентним та акуратним.

Від всіх творчих людей очікують якнайкращого виховання, тому закладати основи етикету потрібно ще з самого дитинства. Саме в дитинстві закладається фундамент правил і норм, які в подальшому будуть мати позитивний результат.

Люди мистецтва частіше за інших знаходяться на очах у поціновувачів прекрасного, тому їм потрібно завжди за собою слідкувати, гарно виглядати, орієнтуватися в сучасних тенденціях, бути освіченим. Це в першу чергу стосується танцівників.

У танцівників своя мова — це мова тіла. Спілкування буває не тільки між танцівниками, партнерами, вчителем та учнями, але й між виконавцем і глядачем. Будь-який вид спілкування вимагає певний перелік правил, які регламентують поведінку, тобто етикет. Є певний перелік правил етикету, а саме: в парі, на занятті, на сцені, на виступах і т.д.

Вивчення етикету в парі починається з запрошення на танець. Запрошувати і приймати його можна від будь-кого із присутніх. Відмова може образити людину і вважається грубим та неввічливим тоном. Обравши партнерку, потрібно спокійно підійти до неї і запросити на танець легким нахилом голови або словом. Чоловік в парі є опорою для партнерки, він повинен керувати танцювальним процесом, бути лідером. Після виконання танцю кавалер повинен поклонитися своїй партнерці та подякувати їй за танець.

На заняттях правила є як для вчителя, так і для учня. Перш за все, потрібно проявляти повагу до вчителя. Не запізнюватися та намагатися не пропускати заняття, тому що це є неповагою до вчителя. А учень може відстати від матеріалу, який викладає вчитель. Займати місце в залі потрібно в залежності від танцювального досвіду. Прийнято, що учні, які відстають у вивченні матеріалу або нові учні повинні ставати позаду, а більш досвідчені – в перші ряди для того, щоб підказувати всім іншим та показувати приклад. Одягатися потрібно стримано, не вульгарно, мати стильний та акуратний вигляд.

Потрібно намагатися на занятті не розмовляти, не сміятися, не відволікати інших. Не обговорювати вчителя, не насміхатися та не жалітися на нього, бути уважним та не ловити ґав.

Артистам, які виступають, потрібно знати певний перелік правил та чітко дотримуватись їх для досягнення успіху або позитивного результату. При постановці спектаклю або номеру танцівники обов’язково повинні відвідувати всі репетиції для досягнення максимального результату, який потім буде донесений до глядача. Бажано на репетиції не вступати в дискусії з головним балетмейстером. На репетиції приходити у відповідній формі.

Не менш важливою є генеральна репетиція перед концертом, на яку потрібно обов’язково явитися без запізнень всім учасникам дійства. Знаходячись за сценою, потрібно вести себе спокійно, не шуміти. А виходячи на сцену, викладатися завжди на всі 100 %. Артист не повинен дозволяти собі танцювати не на повну силу, тому що це неповага до глядача, який приходить насолодитися побаченим, та подякувати за танець аплодисментами. Танцюючи не в повну силу артист, тим самим, ображає глядача.

Він повинен не тільки технічно виконувати елементи танцю, але й показувати гарну акторську гру, щоб глядачу була зрозуміла тема, ідея та сюжет номеру, постановки або вистави. Танцівник повинен завжди мати контакт з глядачем, що краще всього робити дивлячись на глядача. Глядач заплатив гроші за квиток і він очікує гарного, професійного виступу.

Танцівник повинен стежити за своїм зовнішнім виглядом, виходити на сцену зібраним, в гарному настрої і з позитивним настроєм. Костюм повинен бути продуманий настільки, щоб зі сцени це виглядало не вульгарно, а також доповнювало рухи та сюжет номеру. Перед концертом потрібно перевірити свій костюм, щоб він був цілий, чистий, попрасований.

Ніколи не можна змушувати глядача чекати, тому що глядач не завжди терплячий, він може піти не дочекавшись наступного номеру. Також це знову ж таки вияв неповаги до глядача, який прийшов вчасно на концерт. В кінці концерту, вистави або спектаклю всі учасники дійства повинні обов’язково вийти для фінального поклону. Танцівники залишаються на сцені доти, доки не опуститься завіса. Після концерту бажано прибрати своє місце в гримерці.

Етикет в танці, як і в житті, показує людину в тому світлі, в якому вона є. Якщо танцівник вихований, освічений, приємний, цікавий, акуратний – на нього приємно дивитися, з ним приємно спілкуватися, його мистецтво різнобічне і глибоке. Якщо танцівник старанний і має різноманітну мову тіла, вміє донести всю суть номеру і ту думку, яка закладена в постановці – в нього завжди будуть глядачі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.