Дресс-код сучасного викладача 2018

ped-odayg1Більшість думок схиляються до того, що викладач має дотримуватись ділового стилю. Відразу на думку спадає приклад першої вчительки. Це завжди охайний вигляд: довга спідниця, витончений верх у вигляді скромної блузи, або строга біла сорочка .

Але час не стоїть на місці, і зовнішній вигляд змінюється під впливом сучасних тенденцій. Зовнішній вигляд сучасного викладача, в першу чергу повинен бути діловим, доглянутим, з «родзинкою». Викладач повинен бути впевненим у собі. В описі зовнішнього вигляду сучасного викладача з’явилася нова характеристика — фізичне здоров’я. Це знову говорить про тенденцію стежити за своїм здоров’ям, бажання виглядати молодше, активніше, більше підтягнутим, продовжувати професійне життя і викликати повагу у студентів.

На даний період не існує стандартного вигляду для викладача, кожний вибирає для себе сам. Природно, що викладачі творчих факультетів можуть дозволити собі одягатися більш вільно, наприклад в стилі «casual». Це допомогає створити атмосферу креативності на заняттях. Однак є рамки допустимого. Не варто одягатися, як в нічний клуб або на пляж.

Викладач неодмінно повинен стежити за розвитком сучасних тенденцій, бути так би мовити на одній хвилі зі своїми студентами. Тільки тоді він матиме вплив на молодь і буде прикладом для наслідування. Робота з сучасною молоддю – це дуже тонка грань, яку може подолати не кожен.

Зовнішній вигляд викладача – досить вагомий аргумент для навчання. Сьогодні студенти зовсім не такі, як були раніше. Сучасні студенти звертають свою увагу на будь-які дрібниці: нова сукня або костюм викладача, його зачіска і т.д. Нажаль, на сьогоднішній день, немодне вбрання викликає набагото негативнішу реакцію, ніж незнання предмета викладання.

Сучасний викладач має за обов’язок виховувати у студентів — матереалістів повагу до особистості, а не до її матеріального статку.

В такому випадку, переважає не той викладач який шукає визнання у студентів, і не той який женеться за останніми тенденціями моди, щоб виглядати яскравіше, а той хто не забуває про головну мету своєї роботи – предати знання своїм студентам.

Вплив викладача на студентів починається після першого візуального знайомства. Цей контакт не є прямий, але це не заперечує його значущості. Тому зовнішній вигляд не є дрібницею. Але саме тут викладач повинен обрати свій шлях. Перший (більш гармонійний) це влучне поєднання гармонійної особистості (вигляд – культура – громадянська позиція – знання). Викладач бере на себе відповідальність «провідника». В еру сучасних технологій, коли візуалізація і демонстрування свого способу життя є дуже важливим, саме поєднання духовного і матеріального є шляхом до успіху.

Викладач одягнений в стилі “smart casual” може зацікавити своїм виглядом студенів, привернути таким чином їх увагу до своїх промов, зацікавити своїм предметом. Таким чином заохотити молодь хотіти бути схожими, наслідувати себе не втрачаючи індивідуальності. Таким чином кінцевою ланкою буде бажання студента досконало знати предмет людини яка подобається.

Але є другий шлях. Цей шлях більш складний. Викладач може виглядати так як йому заманеться, але тут повстає питання професійної підготовки і харизми. Звичайно, що зовнішньо не привабливий викладач одразу залишить не дуже приємне враження. На таку людину не хочеться дивитись, а у сучасному світі візуалізація виграє перед іншими сенсорними системами. Але якщо викладач зможе зацікавити студентів своїм предметом , своєю манерою викладання, то з першого контакту зі студентами залишиться не зовсім однозначне враження. А далі справа харизми і знань викладача, його навиків з психології і манери подачі інформації.

Старовинна приказка говорить « з лиця води не пити» , у житті ми можемо зустрічати людей зовнішньо відштовхуючих, але цікавих особистостей з котрими через декілька хвилин спілкування стає цікаво і ми переходимо на інший, більш глибокий рівень сприйняття ніж візуальне, а в кінці спілкування ми залишаємося певні, що розмовляли з найкрасивішою людиною в світі, в такі хвилини часто ми навіть не можемо згадати у що саме був одягнений співрозмовник.

Як же повинен виглядати сучасний викладач?
Красива людина повинна бути красивою у всьому.

Сучасний викладач повинен бути особистістю, не можна диференціювати оболонку з психологічним та професійним портретом. Часи змінюються, і там де прийнято було викладати в ділових та елегантних речах, з плином часу допустимо є передавати знання у джинсах. Головним залишається, не збуджувати сексуальну уяву і без того спритних студентів, залишатися охайним і не відволікати за надто яскравим одягом студентів від предмету.

У всі часи майстерність викладання є головною. У житті ми кажемо, що з милим рай у курені, так само і студенту повинно бути комфортно у не зовсім відремонтованих аудиторіях з цікавим викладачем.

І зовсім не важливо у що саме він одягнений, якщо викладач робить ставку на неординарне і доступне викладання свого предмету. Але не варто забувати, що гармонійна особистість починається з кінчиків нігтів, а студентам потрібні справжні приклади наслідування і натхненника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.