Антропоморфізм і зооморфізм

zoomorfАнтропоморфізм дуже широко використовуються в поезіях вони зустрічаються в літературі, а зооморфізм розповідає що людина та природа єдине ціле . Антропоморфізм існував не тільки у давні часи але і зараз широко використовується. Виникнувши в часи міфології зооморфізм та антропоморфізм існує і зараз та дуже широко використовується . Такі терміни як антропоморфізм та зооморфізм зберігався в уявленнях ісламських та християнських народах.

Структурою естетичного світо відношення є природа. Людство звертається до природи коли їм погано, як до джерела переживань, але відразу ж надає шкоди природі.

Людство пережило дуже багато взаємодії з природою, завдяки природі людство почало існувати, адже перші знаряддя праці люди винайшли завдяки природі. Інколи завдяки цьому люди і замислюються над природою. Спостереження рослинного та тваринного світу надає людству поважати, навколишнє середовище, та милуватися красою.

Жива природа володіє творчими силами. Завдяки зображенню тварин, рослин, виготовляють дуже багато предметів для повсякденного побуду, картини,одяг.

Виникнення господарювання різко змінило погляд природи, люди почали вирубувати ліси, зменшується кількість тварин. Уява про естетичну уяву була б не повною якщо б люди повністю були зацікавленні сферою праці. Людство дуже багато пережило різних форм взаємодії з природою. Самий головний приклад коли людство залежало лише від природи, завдяки природі людство і почало існувати.

Протягом століття між людиною та природою була рівновага. Великий вплив людини на природу залежить від уявлення про красу природи , яка відтворилася завдяки діяльності людини і мистецтва.

Людина згодом почала наближати природу все ближче та ближче до свого життя завдяки паркам та садам, почали саджати дерева газони. В період того коли створювалися сади чоловік давав форму притаманній природі. Потрібно було дуже багато часу навіть тисячоліть щоб людина могла насправді бачити красу природи, та природного ландшафту . Пейзаж на картинах у художників з’явився тільки а ж у епоху . Це все означає що людина не те що не бачила природу раніше, вона бачила, вона ще не стала для людини предметом насолоди.

Саме через пейзаж відбулося оволодіння зображенням природи, що стало зафіксованим виявом емоціональних станів для людини печалі, радості. Людина через пейзаж могла висловити свої почуття та емоції.

Зооморфізм

Зооморфізм — уявлення богів в образах звірів, а звірів як священних тварин, що втілюють сутність богів; було суттєвим елементом багатьох давніх язичницьких релігій (наприклад, давньоєгипетської релігії ). Широко використовувалися прийоми перенесені форми тваринного світу на зображення людей, архітектурні елементи. Зооморфізм широко застосовується в жанрах гротеску, тобто зооморфізм це представлення богів в образі звірів.

Явище приписування богам людських якостей, уподібнення його людині згідно предмети неживі не можуть володіти людською природою. Живі істоти які володіють людською природою, також можуть наділятися людськими якостями, фізичними та емоційними почуттями. Отже людині притаманна природа та все живе.

Розглянуті об’єкти були в стані розглядати та осмислювати якісь людської дії. Антропоморфізм був принципом незрозумілих для людей явищ природи та закономірностей устрою світу епохи на ранніх етапах розвитку суспільства . Зооморфізм розповідає що людина та природа це є єдине ціле. Як кажуть в ті часи що дух природи приймає повністю форму тварин.

Антропоморфізм

Зазвичай був властивий релігійній системі виражався у психічних якостях людини, емоціях ,перенесенні психічні якості для людини на предмети їх поклоніння: на не живі об’єкти та на живі істоти, вигадані сутності земних світів мешканців світів, поряд із загальними ознаками які досить схожі з людиною, як правило, присутні ознаки, що відрізняють їх від людей. Такими називають гігантський або кирпаті носи. Боги які мали зображення греків мали в загалом людське обличчя. Як стверджували Епіфори що боги в них були курносі та чорні. Антропоморфізм досі зберігається у релігійних рамках.

Взагалі антропоморфізм це в мистецтві враховується як антична культура особливо в най початковий період , давнього розвитку, він дуже притаманний давнім релігіям. Як говорили ефіопи що їх боги чорні та курносі. Виникає початкова форма притаманна міфу, володарююча міфам суспільства.

Образи антропоморфічні дуже широко використовуються в поезіях , навіть часто можна зустріти в літературах. Антропоморфізм і зооморфізм свідчить про те, що природа та людина єдине ціле. Творчий потенціал людської праці єднається з природою в довкіллі людини, естетичні чинники людського погляду на природу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.