Ввічлива людина – це вихована людина. Заглянемо до тлумачного словника, що означає «вихованість»? «Вихованість— це вміння поводитись, володіти своїми почуттями. » (тлумачний словник укр.мови). Під вихованістю ми розуміємо вміння стримувати себе, свої емоції та почуття, вміння вітатись, одягатись, поводити себе за столом, в колі друзів, робочому колективі, суспільстві.
Але ввічливість чи вихованість це не є лише гарні манери, це набагато глибше почуття до оточуючих тебе людей. Це – повага, взаєморозуміння, тактовність у поведінці, скромність, стриманість та терплячість до чиїхось недоліків. Неправильно вважати, що для того щоб бути ввічливою людиною достатньо поступитися місцем в транспорті чи привітатися зі знайомим, цього замало, це не відкриває вашого внутрішнього світу, ваших справжніх почуттів до навколишніх чи навіть до самого себе.
Ввічливість безпосередньо пов’язана з вихованням людини. З самого малечку ввічливості нас навчають батьки, вихователі, вчителі або ж навіть саме суспільство, так би мовити життя. Але без власного бажання та прагнення бути ввічливим важко досягти високих результатів та досягнень у вихованні.
Для того щоб виховати в собі позитивні якості поведінки в суспільстві потрібно власне бажання, потрібно прикласти чи мало сил для досягнення поставленої мети, тут потрібна і самодисципліна, вміння поступитись своїми бажаннями та вигодами заради інших, поважати інших, відмовитись від якихось своїх негативних звичок.
Ввічлива людина – це та людина, яка в душі почуває себе інтелігентною, здатною поступитись власними бажаннями заради інших, та проявити повагу до когось, до його бажань та почуттів. Немало важливим для ввічливої людини є також вміння нести відповідальність за свої слова та вчинки, можливо навіть за слова та вчинки свого найближчого оточення(це можуть бути батьки, діти, друзі і т.д.).
Ввічливість — це позитивна якість характеру людини, схожими якостями є тактовність, люб’язність, привітність. Цю якість характеру, як і будь яку іншу, можна виховати, для цього як уже зазначалось потрібний високий рівень самодисципліни та власне бажання.
Та все ж таки, як проявляється ввічливість у нашому з вами житті? В першу чергу це привітання з людиною, також у шанобливому ставленні до свого співрозмовника чи людей, які вас оточують. Вміння вибачитись за свій недостойний вчинок чи образливі слова, вміння подякувати за допомогу, комплімент чи просто добре слово у вашу адресу. Ввічливість також проявляється у ставленні людини до чужого горя, бажанні допомогти, підтримати іншу людину.
Навіщо людині потрібна ввічливість?
Як ми вже зясували ввічливість — це добре ставлення до людей, повага до них. Можна навіть сказати, що на ставленні людей один до одного будується суспільство, і для того щоб воно розвивалося людям потрібно пам’ятати, піклуватись один про одного, поважати та підтримувати .
Ввічливість — це допомога один одному, і це правильно тому що кожна людина допомагає іншій, одні люди будують будинки, вчителі дають знання, лікарі — лікують. Ми всі знаходимось у взаємозв’язку з іншими людьми, тому повинні враховувати інтереси та бажання інших. Ввічливість допомагає уникати напруженості та конфліктів в стосунках, будувати добрі взаємостосунки та почувати себе комфортно з іншими людьми.
Але слід пам’ятати, що ввічливість також має свої межі. У сучасному світі таке поняття як «абсолютна ввічливість» зустрічається дуже рідко, таких людей практично не існує. Що ми розуміємо під поняттям «абсолютна ввічливість»? Абсолютно ввічлива людина це така, яка приносить в жертву свої власні бажання заради інших, взагалі забуваючи та нехтуючи власним добробутом.
Так в сучасному суспільстві важко зустріти таку людину, важко взагалі знайти людину у якої ввічливість не закінчується лише невиразним привітанням або поступитись місцем в транспорті, не щирим дякую чи співчуваю.
Люди нехтують ввічливістю, забуваючи про те що «стався до людей так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе», всі наші вчинки повертаються до нас і від нас самих лише залежить, що повернеться до нас, потрібно нести в світ те, що ми очікуємо отримати від нього, і пам’ятати, що ти є «Людина» і виховувати відповідну модель поведінки, що буде характеризувати тебе як ввічливу, варту уваги та поваги людину.
Ввічливість залежить від багатьох факторів та ситуацій, які впливають на людину, але все таки давайте не будемо забувати, що ми є люди, і виховувати в собі ввічливість та залишатися людьми. Адже ввічливість це та риса нашого з вами характеру, яка не притаманна ніякій більше живій істоті на всій планеті земля, лише ми люди можемо будувати стосунки з повагою один до одного, до суспільства і світу загалом.
Буди ввічливим. Давайте починати з малого, з простого привітання, слів подяки та підтримки, розуміння інших. Давайте виховувати в собі цю рису характеру, розвивати її, та вміти правильно застосовувати залежно від ситуації. Потрібно завжди залишатися людиною і пам’ятати хто така людина.