«Молодість» 2013: Фестиваль збільшує кількість українського кіно

molodist-2013Минулого року стартував київський міжнародний кінофестиваль «Молодість 2013», цього року він святкує вже своє 43-тя. Він розпочав свою роботу 19 жовтня. «Молодість 2013» — це одна з найцікавіший і найбільш спеціалізованих кіно подій Східної Європи та України за версіями Міжнародної Асоціації Кіно продюсерів. Цей кіно фестиваль розпочав свою роботу ще 1970 році у вигляді двох денного перегляду короткометражних студентських фільмів Київського державного інституту театрального мистецтва. З того часу «Молодість» набула міжнародної популярності.

Вже з 80-х років українці ознайомлювались з роботами режисерів з Грузії, Болгарії, Росії , Вірменії, Казахстану, Азербайджану та Німеччини. Учасники кіно фестивалю «Молодість» Брюно Дюмон в 2006 році за фільм «Фландрія» отримав визначну нагороду «Золоту пальмову гілку», та Ален Берліне «Оскаром» .

На сьогодні кіно фестиваль «Молодість» — це єдиний кінофестиваль на території України, він вважається пріоритетною платформою в цьому регіоні для представників найактуальнішої та найсвіжішої кіно продукції України. Вона відтворює найяскравіші та найгучніші події сучасного кіно процесу – як експериментальні.

Головним завданням фестивалю є розвиток і сприяння молодого професійного кіно. Як і 40 років тому програма конкурсу представляє аматорські та професійні фільми дебютантів. До конкурсних робіт належать країни майже з усього світу. Тож вони шукають і знаходять молодих талановитих кіно режисерів та надають їм можливість знайти належне місце у сучасному кіно процесі.

Цьогорічна церемонія відкриття відбулася на головній сцені країни, в Національному палаці мистецтв » України » за адресою вул. Велика Васильківська, 103 (метро: Палац Україна). Всі локації кінофестивалю розташовані в місті Києві (Культурний центр «Кінoтеатр Київ», вул. Велика Васильківська, 19 (метро: Площа Льва Толстого, Палац Спoрту), кінотеатри «Жoвтень», «Київська Русь», «Кінопанорама».

Цього року кінофестиваль взяли участь більше ніж 300 різних кінострічок з різних куточків світу: (студентські фільми, короткометражні фільми, повнометражні фільми). Конкурсна програма складалася з 3 блоків міжнародний студентський, міжнародний повнометражний а також національний конкурс. У конкурсі з повнометражними фільмами взяли участь 12 стрічок, у національному конкурсі взяли участь 23 фільми.

Почесним призом цього кіно фестивалю (гран при) є «Скіфський золотий олень » та сертифікат на 80 тис. грн. Цього року в перше за багато років перемогу цього конкурсу отримав студентський коротко метражний фільм «Людська маса» (The Mass of Men) режисера Ґабріелля Ґоше, Великобританія.
У міжнародному конкурсі перемогу здобув повно метраж ний фільм «Іло Іло» (Ilo Ilo) Ентоні Чена (Сінґапур) – переможець отримав сертифікат на 2500 доларів США. Фільм розповідає історію взаємин в сінгапурській родині.

Альтернативні дитячі конкурсні програми фестивалю — «Молодість — дітям» та « Сонячний зайчик ». Цього року вперше і в історії фестивалю дитяче кіно змогло сформувати повноцінну конкурсну програму із своїм власним дитячим журі.

В поза конкурсній програмі було представлено декілька фільмів скандинавських регіонів, кіно французкою та німецькою мовою. Зібрання переможців призерів молодіжного кіно фестивалю відбулося у Кaннaх, Берліні, Рoттердамі, Сан-Себaстьяні, Лoкарно та в Венеції.
На фестивалі була представлена українську кіно прем’єру «Sickpeoplebitch» Юрія Речинського.

У поза конкурсних программах були представлені безліч фільмыв скандинавського регіону, франкомовне та німецькомовне кіно, ретроспективна програма «Століття». Програмa «Фестивaль фестивалів» зібрала переможців та призерів МКФ у (Каннах, Берліні, Роттердамі, Сан-Себастьяні, Венеції, Локарно).

На фестивалі спеціальним гостем став відомий австрійський режисер, класик австрійського кіно, «гуманний реаліст» Ульріх Зайдль. У нашій столиці він продемонстрував свою виставку «Рaй. Любoв. Вірa. Нaдія».

На мою думку кінофестиваль «Молодість» сприяє розвитку молодого професійного кіно. Вони беруть до уваги як професійні так и аматорські фільми. Фестиваль шукає та відбирає найяскравіші та найцікавіші роботи молодих та талановитих режисерів майже зі всього світу. Молоді режисери аматори мають безмежні можливості для відтворення шедевру.

Молодим талантам надається можливість зайняти належне місце в українському кіно. Цей фестиваль з кожним роком допомагаю українському кіно розвиватися. Українське кіно хоча і по маленьким крокам але просувається в перед.

Фестиваль «Молодість» — є дуже знаковою подією для фахівців і любителів кінематографу. Глядачеві щороку демонструється найкращі показники авторського кіно з багатьох країн усього світу, які з більшості не потрапляють у широкий прокат у світі .

Цей фестиваль є стартовою платформою для початківців та для їхнього молодого кіно. Завдяки цьому фестивалю українські аматори кінематографісти мають можливість у світовий кіно процес.
На мою думку цей фестиваль дуже корисно впливає на українську культуру, та її розвиток. Такі фестивалі повинні бути для духовного розвитку українського народу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.