Концерт – це дуже відповідальний виступ митців, початківців або аматорів перед аудиторією слухачів. Кожен слухач приходячи на концерт повинен пам’ятатити, що кожен виступаючий серйозно готується до свого виступу перед аудиторією, дуже хвилюється і намагається передати слухачеві емоційний склад твору у всій його повноті, а для цього необхідна тишина і зосередженість аудиторії, щоб нічого не заважало митцеві налаштовуватись на передачу емоції.
Сама по собі музика помітно впливає на емоційний стан людини. Відвідавши концерт, людина отримує заряд енергії і позитивних або негативних емоцій (в залежності від того сподобався чи не сподобався конкретному слухачеві той чи інший виконавець).
Концерти бувають різного характеру і спрямовані на різні типи публіки. Ці фактори, на мою думку, варто враховувати так, як пересічному громадянину навряд чи буде цікаво, фізично та емоційно легко вислухати академічний концерт випускників оперної студії консерваторії або магістерський концерт баяністів – акордеоністів. Ці вузько профільні концерти розраховані на слухачів – музикантів, які приходячи на цей концерт розвивають свій музичний кругозір, вчаться аналізувати гру на конкретних прикладах і подекуди отримують задоволення і заряд енергії від почутого.
Відвідування концертів, на мою думку, є дуже важливим для виховання і розвитку етико – естетичного потенціалу дітей та молоді. Всім добре відомо, що музика позитивно впливає не тільки на емоційний стан, а також на фізичне та психічне здоров ? я людини. Дитина або підліток, що відвідує різного роду концерти, театральні або оперні вистави позитивніше відноситься до оточуючих, має розвиненіший кругозір, на відміну від своїх однолітків, які не відвідують концерти, має розвиненішу уяву та легше висловлює свою думку на рахунок конкретних питань.
Загалом, я вважаю, що кожна дитина повинна навчатися хоча б одному виду мистецтв, будь-то музика, образотворче мистецтво, хореографія і тому подібне. Музиканти і хореографи безпосередньо мають відношення до концертів. У кожного виступаючого також виховується почуття відповідальності, турботи про оточуючих та вміння тримати себе на публіці. Коли музикант чи хореограф знаходиться на сцені він повинен не дивлячись ні на свій емоційний стан, ні на стан свого фізичного здоров ? я передати всю красу і неповторність виконуваного твору глядачеві так, щоб той отримав задоволення і пішов з концерту з гарним настроєм.
Кожен митець перш за все відповідальний перед композитором за те, що він виконує, далі перед глядачем, який спостерігає за дійством, а вже потім перед собою, за своє виконання.
Музиканти і хореографи, також в силу своєї діяльності часто виступають в колективах. Ансамблева гра чи танець виховує в людей, крім різних позитивних професійних якостей також почуття відповідальності перед іншими учасниками колективу за своє виконання. Також – це дуже добре, коли людина працює в колективі, вона вчиться знаходити спільну мову з оточуючими, розбиратися в людях, допомагати та підтримувати в різних ситуаціях. Виховуються в колективі і такі моральні якості, як чуйність, тактовність, демократичність, привітність, толерантність. Загалом відомо, що спілкування з людьми позбавляє людину від різних комплексів, а також допомагає розвивати навик висловлювання своєї думки, а в колективі ці навики завжди потрібні.
Також сама підготовка до концертного виступу вже є корисною для розвитку особистості та її етико – естетичного потенціалу. Кожен виступаючий проводить велику роботу над собою перед тим, як вийти на сцену. Це розвиває такі, якості, як сила волі, вміння зосереджуватись, працелюбність, вміння планування робочого часу та систематичної роботи над собою. Також розвивається пам ? ять, увага, уява, моторика і т. п.
Кожен, хто відвідує концерт також виховує в собі моральні якості. Приходити на концерт, потрібно завжди завчасно, що виховує пунктуальність. Слухати кожного виконавця потрібно з увагою і не відволікаючи його створюючи різні шумові ефекти, такі як відкривання дверей, рипання стільчиками і тому подібне, що виховує увагу, повагу до людини і її праці. Також кожен виконуваний твір починаючи вже з оголошення його назви і до закінчення виконання передає певний образ і емоції і в кожного вони свої, що розвиває уяву слухача.
Людина, яка часто відвідує різного характеру концерти, театральні та оперні вистави має більш розвинений кругозір. З такою людиною цікавіше спілкуватись, вона багато чого знає, чула і бачила. Також вона легко висловлює свою думку, причому її розповідь є емоційно забарвленою і сповненою епітетів, метафор, гіпербол, порівнянь та інших художніх засобів. А як всім нам відомо, культура і краса мовлення – це одне з якостей, що дають першу оцінку особистості.
В наш час загальновизнаною метою виховання є всебічний інтелектуальний розвиток. Така людина є більш корисною для суспільства і, звісно, реалізуючи свої різнобічні можливості, вона здатна відчувати себе більш задоволеною своїм життям.
Тому, що різнобічно розвинена людина, в більшості випадків є висококваліфікованим спеціалістом і їй раді на будь-якому підприємстві, фірмі чи організації. Вона не тільки прекрасно виконує свою роботу, а й вільно почуває себе в колективі, може підтримати будь-яку розмову і переважно є генератором різного роду організаційних ідей, в тому числі і творчих.
На сьогоднішній день ми бачимо на вулицях таку велику кількість афіш з концертами, як аматорських так професіональних. Ще декілька століть назад, похід на концерт вважався чимось надзвичайним. Це була дуже рідкісна подія і туди могли потрапити не всі.
Концерт – вважався перевагою еліти. Вся інтелігенція збиралась на концерти не тільки, щоб послухати і подивитись на виконання, але й щоб вийти в люди, обговорити новини вищого світу і таке інше. На сьогоднішній день задоволення від концерту може отримувати кожен із нас, потрібно тільки бажання і виділений в своєму робочому або навчальному графіку час.