Мистецтво – є одним з найяскравіших і найважливіших явищ в житті суспільства. Воно починає бути невід’ємною частинкою людської творчьої діяльності, яка відіграє важливу роль у житті суспільства, а не тільки у розвитку однієї людини.
Мистецтво суттєво визначається тим, що має на меті повну та дієву форму естетичного відчуття навколишнього світу. Також саме собою мистецтво, щоб в цілому втілитись у конкретній формі, а не у вигляді незрозумілих понять – всі думки, ідеї, почуття людей, повинне було сприйняти різноманітні форми. Саме тому у мистецтві є свій особливий засіб – художній образ.
Запозичившись допомогою специфічних художніх образів, мистецтво вміло передає усі ідеї в чуттєвих формах і єднаннях змісту. Але як відомо у багатьох видах мистецтва, художній образ приймає різні форми. Тому будь який вид мистецтва формує власну специфіку при вирішенні, власні завдання у яких є свої засоби і прийоми. Система знаків і особлива своєрідність мистецьких художніх образів присутня у всіх мистецтвах.
Саме тому у даній темі я спробую відкрити і розповісти про всі особливості у створенні художнього образу графічного мистецтва. Спираючись на основу різних якостей, їх можна поділити за різним жанрами та видам.
З початку, як відомо графіка належить до просторових мистецтв, тобто художній твір, який створено графічно і має встановлений носій який не потребує тимчасових компонентів, як тимчасове будь яке мистецтво, що розвивається у часі.
По-друге, графіка є видом образотворчого мистецтва і в певному сенсі вона відображає дійсність у візуально сприйманих наочних образах, в яких розпізнаються форми дійсності, ось чому методом уяви і узагальнення художник має можливість естетично розкривати духовне обличчя, тимчасовий розвиток подій, переживання, взаємини та думки людей. До образотворчого мистецтва окрім графіки відносять іще живопис і скульптуру. Усі ці три види мистецтва мають не лише спільні загальні риси але й низку відмінностей.
Розглядаючи графіку можемо сказати, що на сьогодні є два види графіки: Комп’ютерна і та що використовується у живописі. Для початку ми розглянемо Комп’ютерну графіку, яка є складовою мистецтва. Комп’ютерна графіка – це так би мовити зображення яке створюється і відтворюється засобами обчислювальної техніки (апаратні і програмні засоби). Відео або анімація яка відображається через комп’ютер називаємо рухомою комп’ютерною графікою.
Щоб відобразити графічні зображення використовують монітор або принтер. Роботу пов’язану з цією графікою виконують художники, дизайнери і не тільки. Їхня робота становить до 90% робочого часу колективів програмістів, які випускають програми для масового використання. Жодна мультимедійна програма не обходиться без комп’ютерної графіки. Існує три види графіки, яка використовується у комп’ютерних технологіях: растрова, векторна і фрактальна графіки.
Растрова графіка використовується при розробці електронних і поліграфічних виданнях. Ілюстрації, які виконані за допомогою растрової графіки, рідко коли створюють в ручну у комп’ютерних програмах. Зазвичай для цього використовують уже створенні раніше скановані ілюстрації. Спостерігаючи за технологіями комп’ютерної графіки бачимо що для того щоб ввести растрове зображення в комп’ютер широко використовують відеокамери і цифрові фото. Зазвичай для такої роботи з ілюстраціями призначені графічні редактори, які орієнтовані більш на обробку а ніж на створення зображення.
Щоб опрацьовувати роботи по векторній графіці застосовують програмні засоби в першу чeргу для створення ілюстрації а не для її обробки. Найчастіше такі засоби використовують в сучасній рекламній індустрії, дизайнерських фірмах, виданнях і редакціях. За допомогою засобів векторної графіки набагато простіше вирішувати роботи по оформленню із застосуванням шрифтів і простих геометричних елементів. Існує декілька прикладів художніх творів високого класу, які були створені засобами векторної графіки але вони скоріш винятки, а ніж правило, тому що художня підготовка ілюстрацій засобами цієї графіки занадто складна.
Роботи призначені для автоматичного створення зображення методами математичних обрахунків опрацьовуються програмними засобами із фрактальною графікою. Для створення фрактальної художньої композиції постає не малюнок або оформлення а програмування. Тому цю графіку рідко коли використовують для створення електронних або друкованих документів, зате її часто використовують у розважальних програмах, іграх.
Давайте тепер розглянемо характеристики художньої живописної графіки. Так як і живопис графіка відноситься до образотворчого мистецтва і пов’язана із зображенням на площині: відбиток або малюнок що наноситься на аркуш паперу. Головну роль у цьому мистецтві відіграють лінії, силует і контур. Основними виражальними даними у даній техніці є лінія, пляма та тон.
Графіка в живописі поділяється на три види: монументальну, станкову і декоративну.
І так, монументальна графіка тісно пов’язана з архітектурним конструкціями, наприклад до нього відносять, плакати, настінну графіку.
Станкова та оригінальна графіка – це особливий малюнок, рисунок чи силует. Це все виконується на верстаті, тобто ця графіка немає зв’язку з певним інтер’єром, основне призначення та сенс використовуються художнім змістом. Це особливий вид живопису, тому що картини пишуться на особливому верстаті – мольберту.
Найбільш широко використовується декоративна графіка, до неї відносять будь які графічні зображення на будь якому графічному предметі, до яких відносять художні цінності, листівки, книжкові ілюстрації. До декоративної графіки відносять флористику, її композиції створенні за допомогою соломинок, пуху дерев та інших живих матеріалів, що є насправді дуже красивим.
Отже, графічно зображувати малюнок у будь якому виді живопису чи комп’ютерної графіки – це справа майстра і на даний час у всьому світі, протягом багатьох років таких майстрів існує чимало. Тому мені здається що у кожного із нас може вирости той великий талант, той майстер який може створити свій графічний виріб.