Суспільство, вчені та філософи не одне століття шукають відповідь на питання « що таке Кохання»?
Науковці не дають визначення цьому поняттю, ведуть суперечки з цього приводу, намагаючись пояснити ,що е джерелом кохання, з чим воно пов’язане, і водночас, чим живиться. Але якщо Ви хочете дізнатись справжню сутність цього почуття – спитайте у людини, яка кохала! Або у тої, що закохана і сьогодні. І якщо вам не зможуть описати це словом – Ви потрапили у те чарівне містечко, де мешкає кохання.
Коли ти кохаєш, коли твої свідомість із несвідомістю підносяться до піднебесся, коли кожна клітина твого тіла, кожен подих належить єдиній людині, коли думки змінюють реальність та розум затьмарений від бажання, тотального бажання присутності і наявності коханої людини поряд з тобою, не описуючи словами, але ти відчуваєш себе так, ніби це кохання тече у тобі, ніби воно тече з кров’ю у твоїх жилах, і , здається, що жити без нього не зможеш.
Як через нотний стан ми передаємо наші думки і почуття, так і через відносини, спілкування і близькість ми відчуваємо і знаходимо Любов. Так само, як немає жодної однакової людини, так немає людей які однаково відчувають музику. Бувають тільки подібні сприйняття.
Якщо брати уподобання, яку музику послухати, то кожна людина в різний час з насолодою може слухати різну музику, в залежності від свого настрою і психологічного стану. але відчуття та душа будуть ключовим фактором для вибору музики. Любов або її відсутність, керуватиме бажанням. В музиці любов та еротика це фактично передача через нескінченно малі величини нескінченно великі історії та події.
У нас є сім нот на нотному стані, а з бемолями і діезами ненабагато більше — 13. Торкаючись ці тринадцять нот ми повинні передати нескінченно велику величину — Лінію, яка є з’єднана з звукових точок. Не маючи Любові до музики, не кожен зможе розповісти історії Любові до прекрасного, що оточує нас . Не має двох однакових почуттів ,так саме точно в ноту звучати ніколи і нічого не може. Моменти коли людину наповняє любов, так саме як музикант входить в ноту, як проходить цю ноту та як виходить з неї,та яким чином затихає — в цьому завжди є елемент Любові та еротики.
Музика народжена самою любов’ю природи, в ті часи, коли перша людина чула шарудіння лісу, шум дощу, дзюрчання річки та трель птахів. Ніяке навчальний заклад не здатне зробити з людини піаніста чи співака, якщо в ньому немає тієї іскри іменованої любов’ю до музики, що може бути закладено тільки самою природою. Адже музика — це все-таки не нотний ряд, темп, тональності і такти. Музика це те, що ти в ній пережила і переживаєш. Спробуйте зіграти або послухати Шопена » Весняний вальс» закоханим, а іншим разом одиноким. Я запевняю вас, це будуть два абсолютно різних вальсу, з не залежних від музики обставинам. Не відкрию вам таємницю кажучи, що це Любов творить дива.
Коли любиш, звуки які оточують людину, набувають своє нове еротичне звучання, стаючи ніби частиною його. Любов дає можливість слухати музику не нотами. Для мене музика знаходиться в абсолютно іншому просторі: це духовний та містичний світ, який заповнює мене повністю. В музиці, як і в любові для мене дуже важливо саме поняття тиші, входження в мелодію, в ноту. Важливо, як вибудовується та еротична атмосфера, ритм історії, як з’являється енергія і підтримується напруга,що оволодіває музикою.
Любов це музика, яка грає в серце, це промінь веселки який засліплює все навколишнє тебе. Кохання-це частинка життя, вона фундамент всього створив світ. Без неї не можливо мистецтво. Любов як частина веселки що створює красу миро творення. Без цих емоцій людина втрачає свою людяність, вичерпуючи тонкий зв’язок з навколишнім світом. Кожне серце відчуває те безформне, але те всепоглинаюче відчуття , що у своїй безмежності стоїть за простим словом ЛЮБОВ, але кожен сучасний день дає протиріччя цьому глибокому знанню серця.
Коли кохаєш – то кохаєш людину душевно, тілесно, головою та серцем. Це бажання переноситься і на тілесну належність, потім, на бажання володіти цією людиною повністю, і в якийсь момент ти розчиняєшся в цьому почутті повністю без залишку.
Еротика поєднує в собі те, що пов’язано зі статевою тягою та любовними відчуттями, еротика – це певне явище, як духовний потяг до продовження роду.
Еротика не можлива без чуттєвості, без бажаності, без захвату та захопленості, а значить без кохання. В свою чергу кохання, як явище, можливе без еротики,але не можливо без близькості між людьми, бо в такому вигляді воно буде однобоке, адже кохати – значить повністю володіти цією людиною і бути один одним.
Кохання, показане у творах митців, кіномитців, письменників завжди неодмінно будується на пристрасті , на почутті.
Митці , створюючи еротичні картини, часто були закохані, і прагнули підкреслити красу улюбленого тіла.
Художники, які малювали оголених жінок прагнули виразити об’єкт своїх симпатій у найкращому світлі і , навіть, малюючи зближення коханих,вони неодмінно відображали чуттєвість , що проявлялося в міміці , погляді,обіймах .
Кіномистецтво та фотомистецтво дає нам можливість побачити ті чудові та яскраві моменти, коли вони відображають моменти потягу один до одного закоханих, доповнюючи це різними чуттєвими штрихами.
Митці також відображають еротику, показуючи почуття людей даючи нам зрозуміти що між людьми є тонка грань, яка відокремлює любов та закоханість , що , як відомо є не така стійка, не таке міцне почуття як кохання.
Якщо брати кохання в цілому між людьми, то воно більше базується на душевних емоціях та тілесних бажаннях. Хоча буває і навпаки, душевні пориви витісняють тілесні бажання. Кохаючи, людина може і не бачити свою другу половинку, а емоційно і думками бути з нею. Можуть пройти роки, люди можуть розлучитися, але в когось із них залишаться душевні почуття.
Еротика будується на фізичному бажанні , а не тільки на душевних почуттях, самі ці фізичні бажання можуть виникнути і при пристрасті, яка триває між людьми не завжди довго, і як відомо пристрасть «не дивиться» у твій внутрішній світ, не хвилюється за тебе, не готова віддати за тебе все, на відміну від кохання, але вона може поглинути розум в собі повністю і без упередження.
Її більше цікавлять твій зовнішній вигляд , вона живиться безтурботністю, моментами сміху, драйвом, адреналіном. Часто люди, коли хочуть забути про буденність, втекти від проблем вони шукають саме таких емоцій, як пристрасть, і пристрасть також не існує без еротики, і в ній може бути чуттєвість, захват, але коли якість проблеми або непорозуміння пробираються в пристрасть чи закоханість, то зникає цей запал між людьми, повертаючи людину на землю і тим відокремлює закоханість, та пристрасть від кохання .
Кохання вміє прощати, воно переживає складності, а значить пристрасть між такими людьми не зникне.
Якщо ж брати по значимості для людини кохання та еротику, то кохання стоїть на порядок вище, бо воно викликає більш глибокі почуття і переживання.
Так, ці два явища десь поєднуються між собою, але еротика може бути як і в коханні, так і в закоханості, а як відомо, це два різних явища. В стосунках між людьми важливим є все , і не має нічого зайвого , це як ціле складається з часток.
Є думка що кожна людина це як Хвиля, яка може проникнути та розчинитися будь-де незалежно від місце його знаходження. Коли зустрічаються дві коханих людини, які закоханні один в одну, то хвилі цих закоханих поглинаються одна в одній, даючи вразливий ефект на обох. Ці хвилі перемножуються, даючи сильний емоційний поштовх, що окрилює та відкриває воістину безмежні можливості для них обох.
Але коли зустрічаються дві хвилі, які не збігаються за цінностями, то іх духовні статки не перемножуються, а добавляючись один до одній, не дають того ефекту, який може бути тільки у закоханих, це як перемножити 5 та 5 отримуючи 25, тут цінності збіглися в наслідок чого є той яскравий та чудовий ефект кохання, але якщо добавити 3 та 4, та , отримавши середню поділивши навпіл, кожен зрозуміє, що 3 добавить до себе а 4 віддасть, але не бути коханим — це не означає не любити.
Любити це маленька радість з великим щастям. Даючи силу і енергію в житті, підкріплюючи її надією, надаючи можливість людині бути в пошуку нового і незвіданого. Любов це музика, яка звучить постійно в серці. Якщо вона нерозділене, не все втрачено, відчай не потрібно селити у себе в душі, невдача, скажете ви? Можливо. Але «все пройде» як говорив великий філософ. Пройшовши перевірку часом, і, можливо і сам зрозумієш, що любовне бажання не минуло перевірку часом, усвідомивши свої почуття в собі. Можливо, саме найгірший стан людини, для внутрішнього дисгармонії і неспокою в душі, це не любити.
Любов може зробити кожного щасливим, піднявши на вершини або скинути вниз, адже якщо людина не любить, значить, вона нещасна. Життя може стати тьмяною одноколірною і безрадісно-нудною. Важко уявити людей, з «кам’яним серцем» і байдужим до любові і до тих яскравих сповнюються почуттям, коли по дорозі життя відбувається зустріч з людиною, яка йому подобається, з’являється невидима ейфорія, почуття радості, відчуття душевного зростання. Відкривається серце, і людина переходить в інший світ — світ любові.
І тільки після цих вищих почуттів, які народжуються в грудях, людина починає розуміти інтимність любові. Якщо в розумі блукає тільки близькість, а серце назустріч не відкрите, то це всього лише наповнює душу пристрасть. Справжнє щастя, це переживання серцем. Це і є основа людського життя, той фундамент, на якому ми всі живемо, той фундамент, на якому життя можливе, і заради цього власне кажучи, людство і живе. Тільки якщо людина почуває душевний підйом, якщо вона почуває зародження любові, якщо вона зароджується у нього або в неї в грудях, тоді ця людина живе і має право назвати себе людиною.
Бо любов, це жертва однієї людини заради щастя іншого. Можливо, світ на цьому і тримається, і без емоцій, близькості, яке витікає з кохання, людина не людина. Емоції та почуття є важливіші за все ,вони володіють цим світом, будуючи стосунки між коханими крок за кроком. Не завжди це дається легко, тому що ту одну людину, яка стане частиною твого життя та поселиться назавжди у твоєму серці, утримуючи в своїх долонях душу коханої людини знайти набагато складніше.
Любов головна і не вичерпана тема в культурі та мистецтві. Розмірковування про любов і аналіз ії, як явища, йде від древніх філософів і літературних пам’яток відомих письменників. Але кожна людина прагне до тих відчуттів, яке дарує любов і у кожної людини є тяга до еротики. Причому об’єктом еротики може бути не тільки тіло людини, її погляд і голос, жести і пластика, але і предмети повсякденного життя.
Еротика нас оточує всюди, тільки кожна людина бачить її для себе по-різному, і для цього навіть не обов’язково повністю оголювати тіло. Еротичним може бути танець, в якому людина передає певний посил своєї сексуальної енергії, а танець, як відомо завжди супроводжується музикою, а отже і в ній може бути присутнім певний момент еротики. Але це тільки тоді, коли людина сама цю музику так сприймає, коли вона налаштована на еротичну хвилю. Але і в танці можна передати любов, і це вже будуть зовсім інші відчуття, які виникнуть в людині.