У нашому житті постійно лунають різноманітні звуки : води, птахів, тварин, техніки, музики, навіть уявити не можу життя без звуку. Адже кожен звук прикрашає наше життя і робить його цікавішим, але саме музика здатна впливати на навколишнє середовище. Вона може поділятися на 2 типи: музика що впливає позитивно і та музика, яка впливає негативно на природу та суспільство.
На мою думку позитивно впливає саме та музика, яка пов’язана з звуками природи, тобто класична музика. В основі класичної музики лежить мудрість й досвід минулих епох, надбання художнього досвіду. Класична музика розглядається як змістовне мистецтво, що має великий естетичний вплив на людей. Вона не тільки впливає на внутрішній стан, а й також покращує здоров’я, розвиває уяву, покращує рівень працездатності мозку, пам’ять, психіку. Музика може заспокоїти або, навпаки, довести до стану збудження. Розвеселити чи довести до смутку.
Всі ми користуємося цими її можливостями. Однак мало хто знає, що музику можна використовувати від головного болю, зайвої ваги, неврозів або безсоння. Доведено, що класична музика впливає на дітей великою силою. Вона здатна навіть підняти рівень IQ, розвиває у них ввічливість та жалість й добру душу. В коледжах і університетах в західних країнах давно започаткували програми по підготовці музикотерапевтів. Медицина об’єдналась з музикою при лікуванні багатьох захворювань. Обезболюючий і розслабляючий ефект від дії класичної музики відомий вже давно і навіть у теперішній ним користуються лікарі акушери, стоматологи та інші.
Цікавим фактом є те що, в Китаї та Японії музикотерапевти помагають пацієнтам сформувати так звану домашню аптечку в якій можуть лежати диски «Печінка», «Легені», «Мігрень», «Перетравлення» та інші. Є також так званий Ефект Моцарта. Самою корисною для здоров’я та краси спеціалісти радять музику Моцарта. На думку лікарів, вона не дуже швидка та не дуже повільна , не дуже голосна та не дуже тиха і не монотонна. Твори видатного композитора рекомендуються для зняття стресу, ефективного засвоєння матеріалу, зняття головної болі, а також під час періоду відновлення, наприклад після здачі іспитів у університетах чи школах, нічної робочої зміни, екстремальної ситуації.
У 1993 року Фран Роше, невролог з університету Вісконсіна, побачив те що, музика Моцарта неймовірно впливає на фізіологію людей. Прослухання «Сонати для двох фортепіано до мажор» почали удосконалюватись розумові здібності у студентів — вони краще написали тести ніж попередній раз. Ще кажуть те що, тренери американських фітнес-центрів помітили, що займаючись під класичні твори люди знімають швидше, а особливо під музику композитора Вівальді.
При постійній втомі рекомендують музику композитора Брамса, а саме «скрипковий концерт» «симфонії 3,4» і «Угорські танці». Від роздратування та неврозу музика Чайковського. Від головного болю Огінського, Дворжака та Гершвіна, а для хорошого сну музика Мендельсона, Массне, Гріга. Для хорошого настрою я рекомендую музику Баха, Бокеріні, Телемана, Генделя. Тому іноді класичну музику називають «Музика яка лікує».
Класична музика покращує якість та очищає воду. І про це відомо давно. І на сьогоднішній день ці властивості класичної музики використовуються в промисловості. І ми маємо український приклад, обласне комунальне підприємство «Полтававодоканал» розливає питну воду під звуки оганої класичної музики. Як говорить кореспондент в цеху по розливі питної води установили музичний центр. Він працює цілодобово і відтворює світові шедеври органної музики. Вчені доказали, що класична музика позитивно впливає на структуру води. Всім відомо, що вода має здатність накопичувати інформацію як позитивну так і негативну, тому робітники «Полтававодоканал» вірять, що безумовно, класична музика є носієм позитива та добра.
Я вважаю, що позитивно впливає саме та музика, яка пов’язана із високочастотними звуками (5000-8000 Гц) та природи, але на превеликий жаль, далеко не кожна людина на сьогоднішній день це усвідомлює. Особливо теперішня молодь, яка поринула у сучасну культуру музики і яка недооцінює музику давнього періоду. Звісно класична музика також поділяється на різні стилі, але я можу запевнити, що вона є дійсно показником справжньої музики і вона є і буде завжди.
Як вже було сказано в попередніх реченнях, музика також впливає великою силою на фізичне виховання та спорт людини, адже вона покращує кровообіг в організмі. Класична музика має здатність зачарувати людину. З великою особливістю класична музика здатна в організмі людини виділяти так званий гормон щастя – ендорфін. Хімічні речовини, котрі виникають в організмі під впливом радості й емоціонального багатства музики, сприяють виробленню в організмі анестетиків і приводять до покращення імунної системи людини. На мою думку прослуховування класики впливає та розширює кругозір, робить людину більш сентиментальною та виховує у ній музичний смак, а саме улюблені композиції здатні підтримати правильний душевний настрій в любій ситуації. І це – визначений факт.
Судячи з цього класична музика є перлиною теперішнього суспільства, але мало хто може або хоче зрозуміти важливість цього вишуканого інструменту відпочинку та морального достатку. Потрібно заохочувати нас, вас, людей до прослуховування різноманітних відтінків мелодій, які гармонують з звучанням природи.