Сьогодні бути сильною жінкою дуже модно. Про жіночу силу говорять буквально усюди по телебаченню, радіо, пишуть у різних публікаціях. Бути сильною жінкою означає мати жіночу гіднісь, упевненість в собі. Хто і знає про сильних жінок, так як не Донателла Версаче.
Після загибелі Джанні Версаче, убитого у власній віллі у 1997 році, Донателла очолила сімейний бізнес, тим самим знайшла розраду у роботі. Експерти, модні критики передрікали недовге існування величезної імперії Versace, недооцінювали можливості Донателли, скептично ставилися до першої колекції спадкоємиці. Проте вона довела усім, що може займатися сімейним бізнесом, не гірше свого брата. На даний час бренд залишається найбільш респектабельним у світі моди.
Донателла Версаче є головним дизайнером будинку Versace. Основну частину її життя складають безкінечні модні покази, виставки і дефіле. Але яким було її життя раніше?
Почнемо їз того, що майбутня знаменитість народилась 26 серпня 1955 року в італійському регіоні Калабрії. ЇЇ батько працював торговцем, а мати була відомою кравчинею, мала власний магазин та ательє. Із самого дитинства Донателла жила в оточенні двох братів Джанні і Санто.
Джанні дуже любив свою маленьку сестричку, вона була дня нього музою, порадником, критиком. Саме для неї він створює свої перші сукні. Пізніше Донателла розповідала в одному з інтерв’ю, що уже в 11 років красувалась у нарядах свого брата, який був на 13 років старший від неї.
Закінчивши школу Донателла відправилась вслід за своїм братом навчатися до Флоренції.
На відміну від свого брата Джанні, вона не мріяла про гучну кар’єру дизайнера одягу, а захоплюється вивченням італійської літератури.
Коли компанія Gianni Versace S.р. A стає успішною, ситуація змінилася. В цей період будинок моди Versace стає сімейним бізнесом, де панує суворий принцип старшинства. Усі акції були поділені: Джанні належить 50% акцій, Санто — 30%, Донателлі — 20%. Донателла зайняла посаду PR-директора, займалася піаром, зйомками рекламних роликів, встановлювала відносини із зірками.
Як завжди була між братами, які займали не менш важливі позиції, Джанні взяв на себе творчу складову, а Санто займався фінансовими справами. Спочатку люди вважали творчість Джанні вульгарною глибокі вирізи, короткі спідниці, високі підбори не подобалися стриманим лондонцям, тому вони не приймали його, як дизайнера.
Улюблениця Джанні, була не просто колегою, а найавторитетнішим критиком. Ні один показ не відбувався без участі Донателли, вона була правою рукою свого брата, ідейною натхненницею. Після першого показу колекції Instante, Джанні бажав, щоб Донателла піднялась разом із ним на подіум, як співавтор.
Творчість Versace потрясла усю італійську публіку своєю колекцією жіночого одягу, яка вражала своєю пишністю та спокусливістю. Нарешті прийшло довгоочікуване визнання. Донателла була для нього усім, в 1980 році, Джанні присвятив їй аромат під назвою Blonde, а пізніше подарував їх фешн-бренд Versus.
Незабаром, крім піару та реклами Донателла ввела нову молодіжну лінію С. Вона виправдала усі сподівання брата, впоралась «блискуче» з обов’язками модельєра. Донателла Версаче дуже грамотно рекламувала сімейний бренд, запрошуючи на покази відомих зірок, таких, як: Мадонна, Халлі Бері, Демі Мур та багатьох інших. Завдяки цьому слава про Versace облетіла всю Європу і пізніше Америку.
У 1986 році Донателла виходить заміж за американського актора, манекенника Пола Бека. Цього ж року у подружжя народжується дочка Аллегра, згодом через три роки і син Даніель.
Все більше і більше Донателла займається дизайном і у 1993-1995 рік курує виробництвом аксесуарів від Versace. Запускає дитячу лінію Versace Young та особливо успішною стає молодіжна серія Versus,яка була представлена у Нью-Йорку. Підтвердженням своєї вдячності за вагомий вклад у бізнес Джанні подарував у 1995-му році своїй сестрі право на розповсюдження продукції під брендом Versus.
У 1997 році сталося непоправне всемогутній дизайнер світової моди Джонні Версаче закінчив свій життєвий шлях. Несподівана смерть породила масу чуток щодо мотивів злочину. Говорили про те, що до злочину були причетні Донателла та Санто, які давно хотіли управляти компанією самостійно. Але підтвердженню цієї версії не було.
Після вбивства брата у Данателли розпочалась чорна полоса. Наклепи з приводу смерті брата та хвороба дочки Аллегри стає ударом для неї.
Тільки у роботі вона знаходила розраду, спасіння. До її вирішення очолити модний будинок Versace всі ставляться скептично. Уже через три місяці після вбивства брата Донателла показала першу колекцію основної лінії Versace. Прийом був досить стриманим її лінію одягу приняли без особливого ентузіазму але модельєрша не здавалась і продовжувала працювати над стилем.
Вона вважала, що не зможе продовжувати те, що створив Джанні. Тому, щоб залишатись успішним потрібно шукати щось нове і вона була права. Донателла творила, пробувала і в неї усе вийшло, наряди стали більш жіночними, граційними, витонченими, зручними і менш агресивним. Однак стиль Джанні вона залишила, сексуальність і розкіш були невід’ємними компонентами упізнаваного стилю Versace.
Донателла багато знала про рекламу та імідж закладу,тому за короткий час відновила положення будинку Versace і завоювала повагу серед колег та дизайнерів. Завжди робила ставки на знаменитостей, ні один показ не відбувався без них. Постійними гостями Versace є Елтон Джон , Кортни Лав, Кейт Мосс, Кетрін Зета-Джонс, одного разу на показ навіть завітав принц Чарльз. Завдяки своїй енергійності та співпраці із братом Санто у 1998 році їм вдалося неймовірне — річний товарообіг компанії був більше аніж 560 мільйонів доларів.
Донателла не втрачає своєї впевненості, відкриває Palazzo Versace – шестизірковий готель на березі Австралії, він стає першим у свому роді. Також випускає власний парфум Versace Woman, який уже багато років є хітом продажів.
У 2002 році її колекція трохи змінюється, знахідкою Донателли стає «рваний» поділ суконь, та вихід манекенниць у купальниках та ботфортах. У цьому ж році її найкращі сукні стають експонатами Versace у Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні. Важливо зазначити, що Донателла також активно займається благодійністю.
Зараз під її контролем 40 стилістів,17 ліній одягу, працює понад 300 бутіків і 3000 магазинів.
Донателла Версаче завжди заслуговувала любов критиків і публіки. Єдине, що багатьох бентежить це те, що вона зробила із собою, перекроїла себе до невпізнання, змінивши зовнішність пластичними операціями. Ймовірно вона хотіла завжди залишатись гарною, молодою, але занадто захопилася цим. Досить давно Донателла отримала звання «жертви» пластичної хірургії.
Не дивлячись на те, що до операцій Донателла виглядала привабливіше, ця жінка залишається популярною в усьому світі завдяки своєму таланту та чарівності.
Сьогодні Versace – незалежна компанія, найуспішніша у своїй сфері, яка не належить ніякому конгломерату, зберігає свій статус уже 20 років, тому багато в чому заслуга сильної жінки Донателли Версаче.