Зараз панує, стиль мінімалізм, який вже здає позиції більш декоративним напрямам, але уже має своїх прихильників, як серед молоді, так і серед старшого покоління. Цей стиль прийшов до нас з Європи, відносно теплих країв, де майже цілий рік цвітуть квіти, тому дизайнери запропонували більш стриману кольорову гамму, адже й так люди знаходяться майже в постійному оточенні яскравих квітів. Мінімалізм припав людям до душі своєю простотою ліній, матеріалів та стриманих кольорів.
Сучасних людей цікавить простий та практичний одяг, якісний, надійним та натуральний, що забезпечує їм комфорт та зручність. Зараз не важливо, як одяг виглядає, важливо те, як людина себе в ньому відчуває, чи мі дійсно комфортно. Цей стиль припав до душі людям які притримуються класичного напрямку.
Створюваний одяг стилістами підходить як для молодих, так і для більш зрілих людей, вже немає значної різниці між одягом для різного віку людей, немає такого поняття як «молодіжна мода». Сучасна мода не стоїть на місці, вона розвивається. Розробляються нові матеріали та тканини, в яких тепло взимку та прохолодно влітку, антибактеріальні та мембранні тканини, лікувальні та навіть антистресові. Судячи з цього, моду майбутнього будуть диктувати виробники тканин нового покоління.
Сучасна ж мода використовує натуральні тканини, синтетичні, що дуже змінилися, та змішані тканини. Немає такого, як чоловіча чи жіноча тканина, тут панує «унісекс». Дуже популярним став стиль сафарі. Він характеризується носінням шортів, бридж, брюк та сорочки з коротким рукавом, спідницями, сукнями та сарафанами. Цей одяг є простим з вільним кроєм, він не заважає рухам, є дуже комфортним га виготовлений з натуральних тканин. Цей стиль також має свої аксесуари — це ремінці, пояси в один колір з костюмом.
Існують й інші стилі одягу: класичний, діловий, спортивний, авангардний, джинсовий, фольклорний, романтичний, стиль «мілітарі», «кантрі», «фентезі», «вамп», «ретро» та національні стилі. Займає своє місце новий тренд поєднання джинсової тканими з іншими тканинами. Шерстяні тканими також грають важливу роль серед модних тканей. Не менш важливу роль відіграє колір в моді. В сучасній моді спостерігається повернення чорного кольору через поєднання з білим, синього кольору, а також в моді червоні відтінки, дуже легкі та дуже глибокі кольори.
Потрібно мати відчуття кольору аби вдало підбирати та використовувати різні відтінки у стилі (якщо у когось виникають певні труднощі, то можна звернутися до дизайнера або модельєра). Часто використовуються різні орнаменти: геометричні полоси, малюнки з розмитими контурами, асоціативні та психоделіка. В класичному стилі — клітинки. Також приділяється увага приляганню одягу до тіла, воно повинно бути легким, а силует – прямий і напівприталений. Цей ефект можна створювати за допомогою різних поясків та ремінців.
Сьогодні дуже модно використовувати фактури, квіти, різні контрасти об’ємів. Дуже добре сприймається поєднання простого з складним, певна недбалість з чіткістю та строгістю. Переосмислюється національний та історичний костюм, використовуються національні елементи. Полюбилися кольорові колготи, вузькі шарфи, жіночі образи, гольфи в один колір з одягом . Як не дивно, зараз популярно вдягатися багато, елегантно та престижно, адже мода на просте вже проходить і людям хочеться чогось нового, кращого, хочеться показати себе, бути в центрі уваги.
«Модне — це або щось нове, або щось дуже забуте старе», але це твердження не завжди вірне. Модним може стати деяка деталь, штрих із давно забутого, тоді говориться — в моді мотиви тих чи інших років, але мода ніколи не повторюється. Вона постійно змінюється, приймаючи щось нове і замінюючи на нове, щось старе. Спочатку нове сприймається людьми як щось незвичне, несподіване.
Слід знати, що натуральні та природні кольори виглядають багато та дуже благородно, тому треба вживати такі кольори у своєму стилі, мати якийсь одяг з такою гамою. Модним став сірий колір та його відтінки, також незвичайні кольори мають своїх прихильників. Для жінки зараз актуально носити колготи в один колір з одягом, широкі, вузькі або прямі брюки, а замість спідниці шорти, бажані кольори, які мають благородний блиск. Різні в’язані пуловери та жилетки.
Ґудзики грають роль оздоблення, орнаменту чи прикраси. Гарно виглядають в образах сумочки — гаманці, сумочки на поясі, також широко використовуються різні пов’язки та пояски. Носиться світле взуття поверх темних колгот, рукавички того самого кольору, що й одяг.
Психологи стверджують, що людина, яка має гладко зачесане волосся та помірно використану косметику, користується повагою та прихильністю більше, ніж людина з пишною зачіскою, яскравим макіяжем, який приховує її справжнє обличчя (стосується жінок). Дуже виділяється макіяж жінки, якщо він виконаний невдало, має нотки зухвалості та несмаку, то жоден одяг не зможе врятувати ситуацію.
Сучасна чоловіча мода акцентується на мужні та брутальні образи. Користується попитом одяг військового та морського походження: бушлати, куртки-бомбери, пальто та плащі в стилі мілітарі. До елементів одягу входять кишені, шеврони, нашивки, погони та інше. В класичному стилі користуються попитом: англійська, американська, італійська та дизайнерська класика. Актуальні піджаки, звужені в талії, на одному або двох ґудзиках, з використанням накладних кишень. Брюки мають бути подовжені та збиратися над черевиком.
Дуже поширене використання натуральних та екологічних тканин, особливо у спортивному напрямку. В одязі для активного способу життя важливим є зручність та надійність. Недавно поняття «модний чоловік» сприймалося, як щось не мужнє, але зараз все змінилося. Сучасний чоловік прагне до більшої свободи, незалежності, поваги.
Модним є здоровий спосіб життя та екологія, практичність, натуральність, індивідуальність та гармонійність. Бажано слідкувати за тенденціями моди, буди індивідуальним та неповторним, не використовувати в своєму зовнішньому вигляді те, що вже давно послуговується попитом у інших людей. Слід визначити для себе свій еталон краси, розібратись, що для вас вишуканість, гармонія, витонченість, досконалість, природність.
Модним можна бути в будь-якому віці, будь-якої національності, статусу, професії, статі, за будь-якими параметрами, слід відчувати моду та вірити в свої смаки, які будують ваш імідж.