Естетика у сучасному світі

Що впливає на розвиток особистості

evolutionМабуть кожна людина в світі колись задавалась собі питанням «Як народжується особистість?» Як відбувається перехід, трансформація від дитячого раннього віку до старшого, від підліткового до юнацького, від юнацького до зрілого? Це справді дуже цікаві питання. Насправді відповідь на які давним -давно вже існують, але ці відповіді мають підтекст і з точки зору фізіології і з психології і також філософський підтекст.

Даний процес являється надзвичайно систематичним та поступовим та закономірним, крок за кроком людина просувається по стежині життя.

Соціальне походження людини наділяє її величезним впливом починаючи з самого початку життєвого шляху до її самовираження та світогляду. Серед чинників що впливають на подальше життя людини варто визначити такі як: соціальне та екологічне середовище зростання, моральні, психофізіологічні фактори, становище сім’ї, види занять тощо.

Предметом цього дослідження являється саме вплив чинників на розвиток людини як особистості. Якщо ви встигли помітити то саме таке слово як « особистість» починає бути актуальним тільки тоді коли вже людина певним чином сформувалась як та сама особистість, тобто з певного віку. На мою думку особистість не являється продуктом біологічних чинників, навпаки, соціальні та психологічні чинники – є складовими розвитку власне Я.

Я вважаю, що вчення стосовно особи неймовірно важливе як для психології так і для соціології, не кажучи вже про філософію і тісно зв’язані з нею науки. Якщо почати говорити про людину, ведучи про неї мову, ми звісно ж скажемо що людина — найвищий щабель еволюції, єдина на землі складна, навіть ускладнена система, яка з’єднує в собі соціальне і природне, духовне і фізичне, набуте і придбане, спадкове і не спадкове. Все ж таки, найбільш важливим для нас буде те, що перш за все, людина це суб’єкт відносин громадських, історично — суспільної роботи та звісно ж культури!

Власне кажучи, як і у повсякденній мові, так і у науковій ми часто можемо зустріти такі терміни як: особистість, людина, індивідуальність, індивід. Чи значать вони одне і те ж, чи між даними термінами є деякі відмінності? Насправді, найчастіше, ці слова є нічим іншим як словами спорідненими, словами – синонімами. Якщо ж підходити з більш серйозної точки зору, то між цими словами можна знайти деякі суттєві відмінності.

Людина – досить загальне поняття, відрізняється від інших деяким біологічним та родовим відтінком, сприймається також по іншому, а саме, як окрема, одинична, конкретна людина.

Особистість – певна систематична якість людини, яка відрізняє одну людину від іншої за її особистісними критеріями.

Індивідуальність – («обличчя» людини) її погляди на життя, всебічний розвиток, світосприйняття.

Індивід – дійсний член соціальної групи, певна соціальна та біологічна постать у стосунках з іншими.

Тому, все ж таки, значною мірою дані поняття відрізняються і несуть в собі певний соціально-філософський зміст та сенс.

Кожна здорова людина на планеті формує в собі свої власні, особливі ціннісні орієнтації, мотиви своєї поведінки, певні соціальні настанови, власні інтереси і т.д. Розуміння особистості – це певною мірою розуміння самого себе. Особистість – надзвичайно особлива якість людини, яка весь час купується, змінюється та вдосконалюється за життя людини. Особистість – це стан, котрий маємо тільки ми – люди.

Власне про чинники, я вважаю що найголовнішим чинником котрий формує людину як особистість – являється саме суспільство. Суспільство формує власне Я котре в результаті приводить нас на шлях індивідуальності та неповторності. Суспільство може послабити волю особистості і в той же час посилити її. Все своє життя особистість черпає себе з надбань інших особистостей, це полягає і в творчості і в навчанні і власне в роботі.

Отже, чинники котрі впливають на особистість різноманітні, найголовніший з них це саме суспільство. Особистість впливає на особистість.