Авангардизм — це досить розмите поняття, що має зв’язок напряму в мистецтвом, літературою, архітектурою, музикою. З’явився він на початку 20 ст., хоча його коріння сягає ще в 19 ст. Ця течія, пов’язана із руйнуванням канонів та традиційних форм до яких звикло людство.
До авангардних течій відносять: експресіонізм, футуризм, кубізм, конструктивізм, сюрреалізм, дадаїзм, імажинізм, абстракціонізм. Основний сенс авангардизму це відмова від будь-яких стереотипів та канонів у мистецтві, експерименти з формами та образами, повна свобода самовираження і творчості. Основною складовою авангардизму була відмова від традиційних уявлень і форм вираження, ніби то якийсь бунт, якийсь сплеск нових фарб, нових кольорів.
Прочитавши велику кількість інформації про течію під назвою Авангардизм, задається питання, а звідки саме пішла ця течія і хто є її першим представником? Однозначної відповіді на це питання немає. Точно можна сказати, що він виник в країнах Європи, а потім його підхопили і інші країни світу. Вважають, що перший крок ще в 1823 році в авангардизмі дав відомий Анрі Сен-Симон, французький соціалістичний утопіст, який вказав, що «обов’язок художника і людини мистецтва як путівник людства, як на передовий загін, який повинен висвітлювати шлях і використовувати мистецтво для пропаганди передових ідей», ну а потім ця течія розлетілася і стала відомою в кожному куточку світу. З кожним роком життя людей змінювалось. З’являлася техніка, війни репресії і люди розпочали мислити по іншому. Так і з’явилися на мою думку перші твори митців.
На мою думку, завдяки авангардизму наш світ докорінно змінився. Ми маємо велику кількість творів мистецтва і вони зовсім не схожі на один одного. Хіба не так? Досить глянути на наше навколишнє середовище то розумієш що це мистецтво присутнє скрізь, ті самі будинки, їхня архітектура, вони зовсім не схожі між собою що вже говорити про споруди з минулого. Теж саме можна сказати про виставки картин, мало хто їх розуміє але так митці показують свій талант, унікальність. Бо кожен бачить цей світ по своєму. Завдяки цій течії люди знаходять щось нове. Митці виходять за рамки нормального та звичного. В наші часи, наше сучасне мистецтво просто вже не може обійтися без тих різних течій.
Моє особисте ставлення до авангарду є досить позитивне. Якби цієї течії не було, можна сказати ми б «задихнулися» від стандартів та одноманітності.