Естетика у сучасному світі

Про українську та світову моду

moda2Мода – це те, з чим жартувати не потрібно, вона має бути скрізь і у кожного, для того, щоб показати індивідуальність кожної людини та підкреслити достоїнства.

Мода – це те, як ти хочеш виглядати у певний сезон, те як ти бачиш себе у світі в цей час. Ти не маєш обов’язково одягати лише той одяг, який диктує мода, ти маєш одягатись так , як тобі подобається, а мода допоможе підібрати той образ, який тобі до вподоби. В наш час моди вже немає, бо зараз все модно, люди вже не так бояться проявляти свою індивідуальність.

Не кожен слідкує за модою, за модними тенденціями кожного року, але кожна людина звертається до моди, коли хоче виглядати естетично, гарно, для того щоб подобатись собі та людям , які нас оточують. Кожен із нас носить той одяг який нам подобається, самостійного його собі підбираючи, тобто кожен із нас в якійсь мірі модельєр. За допомогою одягу людина проявляє себе, модні новинки допомагають нам у цьому.

Мода – це, гармонійна відповідальність твого внутрішнього стану зовнішньому: як ти себе відчуваєш в суспільстві, так ти і одягаєшся.

Є люди яким важлива думка оточуючих і вони одягаються так, як їм диктує мода і суспільство, а є люди, яким все байдуже і вони роблять так як їм подобається , вони одягаються у своєму неповторному стилі і виділяються з натовпу. Але кожна людина хоче виглядати гарно і модно, бо жодна людина не хоче щоб її вважали некрасивою чи не стильною, і будь-якими силами намагається виглядати модно і стильно.

Мода – це поняття інтернаціональне, в кожній країні існують свої пріоритети щодо моди. І я хочу з’ясувати, як відрізняється українська мода від зарубіжної, світової моди.

Українська мода зародилася приблизно в 1997 році, тоді ж створили і «Український Тиждень Моди».

Український Тиждень Моди — це єдиний в Україні визнаний тиждень, який пов’язаний з модою та модними показами. Він посів гідне місце у сфері світової фешн-індустрії.

Вперше його провели у листопаді 1997 року. Це була перша професійна модна акція на території України, вона була унікальною і повністю відповідала світовим стандартам. Український Тиждень Моди стрімко розвивався і кожного разу представлялись роботи більш ніж сорока модельєрів. Згодом було започатковано ще один новий проект — «Нові імена», де були представлені молоді модельєри.

За допомогою цих проектів Україна постійно збагачувалась новими молодими і талановитими модельєрами, а Український Тиждень Моди отримав титул відкривача нових молодих талантів.

Кожного року під егідою Українського Тижня Моди відбувається дуже багато різних подій пов’язаних з модою, які дуже важливі для України. Багато молодих дизайнерів стажуються за кордоном в столицях моди, таких як Мілан.

Кожного сезону та кожного року модельєри показують світу свої роботи, те, що має бути модним, бо кожен рік має свою модну історію. Після низки подій, які відбулись на території України, модельєри підхопили ідею народного та історичного, вони почали використовувати український народний одяг в своїх новинках. Українська вишиванка стала дуже модною та популярною серед українського народу.

Події, які відбулись, нагадали українцям ким вони є, ці події пробудили в кожному громадянинові патріотизм і любов до своєї країни. Модельєри втілили в життя ідею українського народного одягу і осучаснили його для теперішнього населення.

Світова мода. Протягом формування світової моди в одязі фігурували різні країни, на даний момент наймоднішою країною вважається Франція, а конкретно місто Париж, але раніше задавали моду Італія, Іспанія та дещо пізніше Англія. Взагалі мода розвивалась з розвитком суспільства, влади та промисловості. В кожній країні світу були свої правителі, які мали владу над модою та її розвитком.

Мода в одязі – це зміна форм та образів одягу , яка проходить протягом короткого часу. Це слово вперше було використано в сімнадцятому столітті, тоді, коли французька придворна мода стала еталоном для всіх європейських країн.

Мода в якійсь мірі диктує людині те, як їй одягатись. Так і було раніше. В Європі люди одягались так, як їм диктували країни, які вважались столицями моди. В будь-який час людина хотіла виглядати красивою. Мабуть, коли люди носили лише шкіру тварин, для того, щоб зігрітись, то модним вважали того, в кого шкіра була найкрасивішою і яскравішою.

Мода зароджувалась в тих містах, де були багаті люди та більш розвинене суспільство.

Я вважаю, що кожна країна відрізняється своїми поглядами на модне, бо в кожній країні свій менталітет. Світова мода розвинулась раніше ніж українська, бо взагалі мода розвилась в країні, яка розвинулась раніше ніж Україна, тому все що знали українські модники — це вже пожитки зарубіжжя . Європа диктувала моду всьому світу, це як вчитель і учні.

Україна навчалась у Європи бути модною, розвивалась у цьому і досягла немалих результатів, бо якщо раніше Україна заглядалась на моду зарубіжну, то тепер закордоном є магазини українських модельєрів, є видатні українські дизайнери, яких знають закордоном. Порівнювати українську моду і світову не можна, бо Україна навчалась у Європи у цьому мистецтві, і досягла не малих успіхів. Звичайно європейські та українські речі будуть відрізнятись, бо в кожної країни свої погляди та своя історія, яка впливає на розвиток моди.