В неї це було саме улюблене завдання яким вона займалась щоденно та практично без відриву. Лайа Мартін так взялась за гру, що не міркувала що її улюблений інструмент може довести до такого діла як тюрма. Лайа продовжувала грати не зважаючи ні на чого. Але ж я сумніваюсь що так усе це дійшло до цього. Можливо це просто її сусідка була дуже нервовою людиною та просто хотіла нашкодити Лайі.
Після чого Її сусідка поскаржилася до суду, що ледве не з’їхала з глузду від щоденних восьмигодинних репетицій. Та тепер Іспанській піаністці загрожує тюремний термін. Піаністка і її батьки можуть сісти у в’язницю на сім років із-за скарги сусідки знизу. Те що, Мартін Ернандес так багато грала на своєму музичному інструменті протягом чотирьох років вчення в музичному по вісім годин на день, п’ять днів в тиждень це викликало в країні дуже багаточисельні спори і навіть кепкування. Як заявляє позивач, гра на фортепіано привела до того, що в однієї з сусідок почався нервовий розлад.
Якщо Лайю і її батьків Луіса Мартіна і Ізабель Ернандес визнають винними в «шумовому забрудненні», а також в спричиненні шкоди здоров’ю Соні Босому, то вони можуть провести дуже багатий термін за гратами. Можна не сумніватися, що навіть в найстрашніших снах Лайе Мартін не могло приснитися, що її улюблений інструмент як піаніно принесе їй такі проблеми, за що вона може потрапити в в’язницю. В разі виголошення звинувачувального вироку 28-річна Лайя, що стала професійною піаністкою, може забути про концертні зали і меломанів. Максимум, на що вона зможе розраховувати – це лише на концерти для таких же, як вона, ув`язнених. Але і цей малопривабливий варіант може виявитися нездійсненною мрією, якщо суддя заборонить їй ще і протягом шести місяців грати на піаніно, яке, за іспанськими законами, може бути визнане знаряддям злочину.
Але ж що Соня Б. вже зверталась до суду не вперше. Соня вже скаржилася на піаністку в компетентні органи чотири рази, один раз справа дійшла до судового розгляду, тоді піаністку і її батьків виправдали, а ось сусідку і її чоловіка звинуватили в погрозах сім’ї Ернандес. Лайя Мартін Ернандес заявила, що у позивальниці єдина її мета — це будь-яким способом нашкодити сусідам, не дивлячись на те, що після перших же скарг вони встановили в квартирі звукоізоляційну систему щоб не мішати сусідам.
Адже піаністка розповіла, що проcто фізично не змогла б грати по вісім годинників кожен буденний день. І я так вважаю що це не можливо. Лайа Мартін один раз на тиждень їздила на заняття в інше місто, а також ще виступала з концертами. Суду даній справі затягнеться на чотири дні. За цей час фахівцям належить провести особливу експертизу. Ранiше вони з’ясували, що фортепіано перевищувало рівень допустимого шуму всього на один децибел, проте пізніше результати дослідження визнали недійсними із-за поломки устаткування.
Психологи ще раз перевірять і стан позивальниці, щоб все з’ясувати. Чи дійсно дратівливість жінки викликана реакцією організму на звуки фортепіано. Але ж моя думка на усю картину, це те, що ця жінка яка слухала звуки фортепіано, вона дуже нервова та дратівлива. Можливо, їй доведеться ще раз послухати гру сусідки.
Майстерність її зростала не по днях, а по годинам, а разом з цим зростала і незадоволеність Соні Босому, що жила під Мартінамі і вимагала припинити «знущання». Як заявила вона в позові, безперервна гра на піаніно украй негативно подіяла на її здоров’я і особливо нервову систему. Вона стала нервовою і позбулася сну, у неї виникли панічні атаки і навіть гінекологічні проблеми.
Тепер Соня Босому на дух не зносить піаніно. Якщо вона бачить піаніно або чує його звуки — їй може стати погано навіть в кінотеатрі. Свої фізичні страждання вона оцінила в 50 тис. євро. Проте прокурор Ема Руїс умовила її понизити суму до 1700 євро. Природно, 28-річна Лайя Мартін зі звинуваченнями у свою адресу не згодна. Лайя впевнена, що Соня Босому значно перебільшує.
За словами Лайі вона дійсно грала удома на піаніно, але лише у вихідні, у вільний від навчання час. Зрозуміло,що крім цього в неї були справи. Вона давала концерти та сама вчилася. Також, Лайя Мартіни двічі ремонтували кімнату, в якій стоїть музичний інструмент, і робила звукоізоляцію, після того, як почали надходити скарги. Але претензії сусідки не припинялися. Судді належить зробити нелегкий вибір. З одного боку, гучність звуку піаніно досягає 46 децибел, що більше 30 децибел, встановлених в більшості іспанських міст і населених пунктів як нормальний звуковий фон в нічний час.
Але, з іншого боку, Лайя і її батьки грали на нім не вночі, а вдень. Між іншим, шум при звичайній розмові не на підвищених тонах складає 55–60 децибел. Мені не віриться, що піаніно може привести до гінекологічних проблем і інших розладів здоров’я, підтверджених, до речі, позивальницею медичними довідками. Але в той же час, згідно з результатами деяких наукових досліджень, постійний шум голосніше 40 децибел ночами може приводити до проблем з сном і навіть провокувати серцево-судинні захворювання.
Сама Лайа Мартін спростовує всі звинувачення. Вона заявляє, що ніколи так довго не грала. Практикуватися дівчина виїжджала в інше місце. Сім’я піаністки заявляє, що забезпечили шумоїзоляцію в квартирі. Джерелом шуму, за їх словами, є супермаркет, розташований на першому поверсі будівлі.
Гра на піаніно і роялі гармонізує психіку,призводить до поліпшення інформації, очищає щитовидну залозу, приводить в норму роботу сечостатевої системи та завдяки музика дуже впливає на людину у всіх сферах її життя. Звуки органу нормалізують енергетичні потоки в хребті і стимулюють мозкову активність. Духові інструменти очищають бронхи і покращують роботу дихальної системи, а також позитивно впливають на кровообіг. У свою чергу ударні інструменти лікують печінку і кровоносну систему.
Сильний шум спричинює не лише проблеми зі слухом, але може стати причиною дзвону у вухах, запаморочення, головного болю, підвищення втоми. Тому скарги позивачки можуть бути зрозумілими. Хоча,навряд чи Лайя Мартін могла так зашкодити сусідці.
Чи можна уявити своє життя без музики?Звичайно,ні. Різноманітні звуки насичують наше життя барвами. Моменти запам’ятовуються саме у звуках,кольорах. Наприклад, часто слухаючи мелодію ти можеш згадати якийсь момент,що з нею пов’язаний . Це змушує нас відчувати життя у всій його повноті.
Музика може змінити наше життя!Як в гарну,так і в погану сторону!Музика може надихнути, мотивувати, створити настрій. Але вона може вбити нас, викликати в життя спогади, які хотілось би ніколи не згадувати.
Музикою можна маніпулювати людьми. Прорекламувати свій заклад можна просто поставивши гарну музику і коли людина проходить повз нього, то обов’язково звертає увагу на нього. Може щось їй ця музика нагадувала та вона після прослуховування втрачала себе.