Діти починають більше працювати над собою, прагнуть досягти вершин. Але, на жаль, так буває не завжди.
Випадки, коли дітвора навпаки бере від свого кумира не найкращі якості стаються часто. Прикладом може слугувати ситуація, коли діти бачать рекламні ролики, в яких їх улюблені футболісти вживають алкоголь. Маркетинговий хід добре спрацьовує і малі громадяни нашого суспільства спішать до найближчого магазину за пляшкою пива, щоб здаватись таким же «крутим», як герой реклами. Але зрозуміло, що все це тільки омана, яка тільки згубно впливає на підростаюче покоління.
Як друг пізнається в біді, так само і громадянин пізнається в скрутний час своєї держави. Наразі, саме цей аспект є визначальним в моральному образі сучасних українських музикантів. Зараз стає зрозуміло, хто сміливо заявляє про свою любов до Батьківщини і всіляко її підтримує, а хто поводить себе як зрадник і тільки на словах залишається патріотом.
Не пустими словами, не лишень обіцянками, а своїми численними виступами у військових підрозділах, патріотичними піснями і збором коштів на потреби смілих захисників в зоні АТО, доводить свій щирий патріотизм сучасний український композитор, виконавиця власних творів, чудова людина Леся Горова.
Ще взимку вона зігрівала усіх своїми мелодійними піснями на Майдані, не боячись нічого. А з березня і до сих пір, вона підтримує бойовий дух наших воїнів у військових частинах і на фронті, створивши так звану «Народну філармонію». Разом з іншими українськими виконавцями, Леся Горова заряджає армію могутньою силою української пісні, на засадах волонтера. В планах у артистки в мирний час їздити маленькими селами, давати концерти і тим самим підіймати культуру. Леся Володимирівна- не тільки відданий патріот своєї країни, а й чудова мати двох донечок, берегиня домашнього вогнища.
Вона- моральне обличчя нашої країни у найкращому прояві. Горова- приклад для багатьох і як музикант, композитор, співак, і як громадянин, патріот, і як жінка, і як дружина і мати.
Повною протилежністю до Лесі Володимирівни, сором нашої країни, співачка з низькими моральними принципами — це Ані Лорак. Ще зовсім нещодавно — рік тому, вона була улюбленою співачкою багатьох, але зараз вона одна з найнебажаніших українських артисток в нашій країні. На жаль, Кароліна не скористувалась у своєму житті латинською приказкою: «Задля Батьківщини треба жертвувати навіть славою».
Вона обрала шлях зради України задля грошей і слави в сусідній країні-окупанті. Отримувати нагороди і премії в Кремлі, в той час, коли в столиці твоєї країни жорстоко розганяють кийками молодь- це запроданство і підлість. А згодом, вона ще раз підтвердила свої погляди, отримуючи наступні нагороди в країні-агресорі, що відібрала частину України. Але на цьому вона не зупинилась. Пізніше вона зняла кліп української пісні і використала в ньому фотографії і відеоматеріали найжахливіших і найкривавіших днів Єврореволюції. Хоча, під час Майдану, зазивала людей не підтримувати мітингарів і казала, що ніколи туди і ногою не ступить. Мабуть, нічого не може бути гірше, ніж піар на смертях людей, над якими вона насміхалась.
Зрозуміло, що людина, яка обрала такий шлях, не може мати позитивний образ. Я вважаю, що Ані Лорак- аморальна людина з низькою системою цінностей, якщо вони в неї взагалі є.
«Подругою Кароліни за моральними принципами» можна вважати колишню солістку Національної опери України Катерину Абдуліну, що в соціальній мережі назвала українські школи — бидлячими, а дітей- бидлом. За такі вислови акторка заробила собі зневагу, презирство і втрату роботи. Адже ані слухачі не захотіли слухати таку хамовиту співачку, ані оперна труппа працювати з нею. А народні депутати подали на неї заяву в суд за приниження національної гідності громадян України. Всі її виправдовування були недоречними і мало правдиві.
Таким артистам, звісно, не місце у Національній опері.
Дуже багато музикантів, композиторів і артистів проявляли і проявляють себе зараз, як люди, що люблять свою країну, поважають її традиції і культуру. Це такі гурти, як Океан Ельзи, Танок на Майдані Конго, Тартак, Мандри, співачки Руслана і Марійка Бурмака. Цей список можна ще продовжувати. Про морально-етичний образ кожного з них можна сказати дуже багато хороших відгуків. На мою думку, у ситуації війни, в якій зараз перебуває Україна, надзвичайно важливо діячам культури підтримувати патріотичний запал і народу, і наших захисників. Зараз для мене- це визначальна характеристика морального образу людини.
Можливо, у спокійний час, я б написала про любов до природи, щирість, кохання, доброту, відвагу. Але зараз усі ці поняття зійшлись, для мене в одну рису- патріотизм. І це слово я не пов’язую з жодною політикою, тому що справжня любов до Батьківщини- не в газетах, на екранах телевізорів і на просторах Інтернету, а у серці і у справі.