Естетика у сучасному світі

Моральний та естетичний аспект фламенко

flamenkoТанець – рух, сила, пристрасть, емоції, мрія…Кожен обирає свій компонент. Для мене танець –це друге «я», в прямому значені цього слова. Знаєте як говориться «Будь-яку проблему на світі можна вирішити танцюючи»(Джеймс Браун). Так ось ,щоб не трапилось я завжди намагаюся буди в русі, завжди намагаюсь віддатись танцю, вихрю своїх емоцій ,і це дійсно допомагає. Я не намагаюсь танцювати краще всіх. Я намагаюсь танцювати краще себе самої.

А все починалось з мого дитинства. Завжди, коли я чула якусь мелодію чи то сумну, чи то веселу, кожен клаптик мене намагався передати, відобразити ту мелодію саме через танець. Мама завжди спостерігала за мною і дивувалася. І в один осінній день, вона повела мене на концерт, а що саме там повинно було відбуватися я навіть не здогадувалась. Та ,коли я зайшла в цю величезну залу одразу здогадалась що тут буде відбуватись щось неймовірне. Так воно і сталося. На сцену вийшов чолов’яга з гітарою, для мене спочатку було дивним цей момент ,але коли заграли перші ноти я поринула у той чарівний світ танцю.

Відкрилися куліси і стояла вона, неймовірної краси дівчина в довгій червоній сукні з великим віялом ,яке трішки перекривало її обличчя. Мені здається, фламенко танцюють найкрасивіші жінки, бо у них просто неймовірно чудові плаття ,а прикраси- це щось. Вона стояла у непохитній позі і дивилася пристрасним поглядом кудись у зал .Здавалося б вона тільки стояла ,а від неї така енергетика відходила. Зазвучали перші ноти, почався танець, неймовірний танець, для мене це була якась ейфорія, щось нове і дивовижне , яке я ніколи не бачила до цього!

Так ось, і тут вона кидає це віяло і дістає якісь не зрозумілі для мене «штуки», та потім мама мені пояснила ,це були кастаньєти ,які підкреслювали та доповнювали ритм музики. Ця неймовірно пристрасна музика в танці, просто заворожує. Її хочеться слухати і слухати та звісно поринути і проникнутися цим танцем. Напевно, це був роковий момент в моєму житті , який змінив моє уявлення про танець. Саме після цієї яскравої події мені захотілося дізнатися як називається цей танець, які елементи можна в ньому відображувати, під яку музику виконувати.

Роки ішли , я вступила до чудового народного ансамблю «Барвінок». Ми танцювали різноманітні танці народів світу, та тільки той танець, коли я бачила ще в дитинстві ми чомусь не танцювали. Мене цей момент не аби-як турбував і я підійшла до свого керівника, і запитала про це. На що вона мені відповіла, «….коли підростеш – дізнаєшся » .Незабаром мені на день народження подарували чудову книгу «Фламенко – танець загадка» . Звичайно я дізналася дуже багато цікавої інформації такої як:

« Существует мнение о кастаньетах как непременном атрибуте танца фламенко. Но чаще всего ритм отбивается каблуками (сапатеадо), прищёлкиванием пальцев (питос) или хлопками ладоней(пальмас). Наиболее чистые формы фламенко избегают использования кастаньет, так как они ограничивают возможность страстной и выразительной игры кистей рук » ,

та це мала частина того головного , про що треба знати ,коли танцюєш фламенко. Взагалі цей танець вперше почали танцювати іспанські цигани. Нажаль в свій час він не був визнаний в суспільстві ,і не вважався витвором мистецтва. Імпровізаційний характер фламенко, важкий ритм та специфічна техніка виконання, нерідко перешкоджають точній нотній мелодії. Тому мистецтво як гітариста , так танцівника, і співака зазвичай передається від майстра до учня.

В одній із сусідніх шкіл проходив конкурс на якому потрібно було станцювати якийсь емоційний танець. І я одразу згадала про свою давню мрію — станцювати фламенко. Сказати по правді, було дуже важко втілитися в цей образ та я дивилася багато фільмів і читала багато літератури про це. Коли заграла музика і я вийшла на сцену для мене не існувало нікого, окрім самого танцю і мелодії. Напевно саме правильно підібрана мелодія допомогла мені станцювати фламенко і втілити задуманий образ .Ті емоції, які я відчувала на сцені просто не передати словами, і я рекомендую це відчути на власному досвіді. Коли ти дивишся — це одне, але коли сам танцюєш — зовсім інше. Хочу зазначити , що звичайний перехожий не зміг би станцювати цей загадковий та в одно час простий танець ,треба знати історію виникнення, подивитися багато різних виступів, відео матеріалів, а краще всього з’їздити в Іспанію та взяти майстер клас.

Отже, магія танцю настільки чарівна і різноманітна, що можна назвати танець якимось окремим світом. Світ у кому не потрібно слів ,щоб виразити свої емоції. Тільки рух , міміка та жести. Одна із невеличких « країн» ,яка вражає ,надихає та чарує – фламенко. Ритмічний, імпровізаційний та емоційний танець , здавалося б у якого не має майбутнього, та грація і манера взяли перемогу над усім.

Та й взагалі, танець відіграє важливу роль у нашому житті. З кожним століттям танець збагачувався, урізноманітнювався , доповнювався багатьма цікавими елементами, які з роками удосконалювалися. На мою думку, людина , яка займається мистецтвом танцю — є духовно цінною у нашому теперішньому суспільстві, адже зараз так мало стає в нашому світі справжньої та непорушної краси.